A legjobb négy között az Olaj, a Magyar Kupában!

Marso-Carmo Suzuki NYKK - Szolnoki Olaj KK 75-78 (18-20, 26-14, 21-23, 10-21)

Nyíregyháza, 500 néző. Vezette: Papp, Kóthay, Szilas.
Nyíregyháza: SAVIC 21/6, Tóth 3, Bódi 7/3, SITKU 16/6, Trepák 5/3.
Csere: SCOTT 20, Krasznai, Boczkó 3/3. Vezetőedző: Horváth Imre Edző: Ferenczi Tamás.
Olaj KK: KELLEY 15/3, Cziczás 8/6, Hollins 11, JURKUNAS 17/6, Frana 8.
Csere: Molnár 6, SABALIAUSKAS 13/9. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 12–4. 6. p.: 12–12. 10. p.: 15–20. 15. p.: 32–25. 19. p.: 40–30. 24. p.: 51–47. 29. p.: 63–52. 33. p.: 67–64. 35. p.: 72–69. 40. p.: 72–78
Kipontozódott: Krasznai (36. p.), Bódi (36. p.)
Továbbjutott az Olaj KK 154-128-as összesítéssel.

A Szolnoki Olaj KK együttese pénteken este megfosztva veretlenségétől, 78-75-re legyőzte a Nyíregyháza kosárlabdacsapatát és bejutott a Magyar Kupa elődöntőjébe. A szerdai 23 pontos győzelem után nyugodtan készülődhetett a Magyar Kupa visszavágójára a Tisza-parti legénység. Pór Péter tanítványai a nyíregyházi felvonás első negyedében még növelték is a Tiszaligeti Sportcsarnokban megszerzett tekintélyes előnyüket. Bár a második tíz percet kicsit elkényelmeskedték Hollinsék – ennek köszönhetően a szünetben 10 ponttal vezettek a szabolcsiak -, a nagyszünet után három gyorsan beszórt triplával egycsapásra lelohasztották az éledező szabolcsi reményeket. Sőt a találkozó hajrájában még a vezetést is átvették a piros-feketék és a csapatot idegenbe is elkísérő szurkolóik nagy örömére győzelemmel térhettek haza. Az Olaj legjobb négy közé jutása egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben.

Tekintélyes 23 pontos előnye birtokában várta az Olaj a nyíregyházi kupavisszavágót. Pór Péter vezetőedző a meccs előtt figyelmeztette csapatát, hogy nem szabad könnyedén venni a mérkőzést. Sőt meg kell nyerniük.

Mint ahogy várható volt, bekezdtek a hazaiak és Savic vezérletével pillanatok alatt nyolc pontos előnyhöz jutottak. Összekapta magát az Olaj, Jurkunas és Kelley kosaraival a negyed végén már megelőzte vetélytársát.

A második negyedben alaposan kipihente magát a piros-fekete gárda, mert a hazaiak sokkal jobban játszottak náluk és pontos, precíz játékkal tíz pontosra hizlalták előnyüket.

A szünet után Kelley-ék triplákkal operáltak, de a szabolcsiak ekkor még újra felálltak és ismét tízpontos előnyhöz jutottak.

A táró negyedben azonban az Olaj akarata érvényesült, bebizonyították, hogy miért is állnak a bajnoki tabella élén. Kelley-ék rendre kivédekezték a hazai támadásokat, saját akciójukat pedig látványos pontokkal fejezték be. A szolnokiak tehát Nyíregyházán is legyőzték riválisukat és biztosan kerültek a kupa legjobb négy csapata közé.

Horváth Imre: - Lett volna esélyünk, hogy a haloványan kezdő Szolnokot megtörjük. Ige ám, de mindehhez a folytatásban is sokkal jobb csapatmunkát kellet volna nyújtanunk.

Pór Péter: - Voltak a mérkőzésnek nehéz periódusai, ezeket azonban sikerült átvészelnünk. Megérdemelten jutottunk tovább.