Szolnoki Olaj KK - Albacomp 66-74 (12-20, 18-19, 12-9, 24-26)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Bodnár, Benczur, Pálla.
Olaj KK: Kelley 21/9, Cziczás 3/3, HOLLINS 22, Jurkunas 7/3, Frana 6.
Csere: Sabaliauskas 2, Molnár A. 5, Tóth V. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Albacomp: Marciulionis 7, Phillips 2, LOWE 19/3, BRIGITHA 23, BENCZE Z. 18.
Csere: Horváth Á. 5, Kámán. Vezetőedző: Matus Gábor.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-6, 8. p.: 12-16, 14. p.: 21-24, 18. p.: 28-31, 25. p.: 36-45, 34. p.: 42-54, 39. p.: 63-66.
Kipontozódott: Sabaliauskas a 37., Molnár a 40. Kiállítva: Lowe 39. percben.

Ha vidék sportjáról beszélünk fociban a Debrecen-Nyíregyháza, vagy kézilabdában a Fotex-Szeged derbi bír akkora preztízzsel, mint kosárlabdában az Olaj-Albacomp mérkőzés. Szolnokon a szurkolók minden évben óriási várakozással tekintenek az Albacomp elleni összecsapás elé. Ráadásul az Olaj, mint listavezető várta a fehérvári gárdát, amely még mindig nem mondott le az alapszakasz-bajnoki cím megszerzéséről. Pór Péter csapata egyben visszavágóra is készült, hiszen decemberben fájó 77-75-ös vereséget szenvedtek a Fejér-megyei fővárosban. Minden adott volt egy jó meccshez, telt ház, karneváli hangulat várta a két riválist a tiszaligeti arénában.

Bencze Zoltánnal nem bírtak a hazaiak az első negyedben, a válogatott center csapata húsz pontjának a felét dobta az Olaj kosarába. A mieink támadójátéka már az elején is akadozott, lassan és körülményesen játszottak Kelleyék. Ellenben az Albacomp nyugodtan támadott, védekezésben pedig igyekezett leszűkíteni a területet, jól védték Hollins és Kelley betöréseit. Ennek ellenére a második negyedben 12-20 után Hollins vezérletével kapaszkodtak a hazaiak, de Brigitha és Lowe pontjaival a fehérváriak rendre válaszolni tudtak. Egyébiránt az is okozta az Albacomp félidei 9 pontos vezetését, hogy a mezőnyből ők 76-, míg a szolnokiak csak 37 százalékkal dobtak, és a lepattanócsatát is Benczéék nyerték 15-9-re.

A harmadik negyed Frana és Brigitha kosárpárbajával indult, mindez azt is jelentette, hogy nem csökkent a hazaiak hátránya a szívósan játszó vendégekkel szemben. Igaz, Kelley a negyed végén egy triplával közelebb hozta csapatát, de még így is 42-48-as állásról kezdődött a záró felvonás. Továbbra is rosszul játszott az Olaj, de nagyon hajtott és ennek köszönhetően a hajrában alaposan megközelítette ellenfelét, 63-66. A végjáték óriási izgalmakat és némi pankrációt is hozott, ezért a játékvezetők az Albacomp egyik kulcsemberét, Lowe-t kiállították a játékból. A véghajrá büntetőcsatájában is a vendégek bizonyultak jobbnak, lehet mondani, hogy megérdemelték a győzelmet.

Pór Péter: - Támadásban és védekezésben a szokottnál gyengébb teljesítményt nyújtottunk. A hátralévő mérkőzéseken igyekszünk megőrizni vezető pozíciónkat.

Matus Gábor: - Mi nagyon jól és fegyelmezetten játszottunk, most először működtünk igazi csapatként.