Már csak egy győztes meccs kell, a biztos alapszakasz győzelemhez

Dombóvár KC - Szolnoki Olaj KK 79-93 (22-17, 22-29, 12-23, 23-24)

Dombóvár, 500 néző. Vezette: Dr. Valovics, Bognár, Szilas.
DOMBÓVÁR: Balogh 14/9, FORBES 22/15, DEÁK 20/9, Hartvich 15/6, Tömösváry 2.
Csere: Szente 2, Szilágyi 4, Klír. Edző: Kis Attila
SZOLNOK: Kelley 8/3, Cziczás 4/3, HOLLINS 26, Jurkunas 12/9, Frana 10.
Csere: HARAZIN 10, MOLNÁR 16/6, Sabaliauskas 7/3. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 3.p.: 9-2, 7.p.: 11-12, 15.p.: 30-32, 25.p.: 47-55, 35.p.: 66-78.

A találkozó egyértelmű esélyese a listavezető Olaj KK gárdája volt. Mivel a hazaiak hét közepén három idegenlégiósukkal is szerződést bontottak, kevesen gondolták, hogy különösebben megizzadnak Hollinsék a győzelem érdekében.

Meglehetősen álmosan kezdett az Olaj. Az alacsony szerkezetű kezdőötöst pályára küldő dombóvári gárda játéka nem ízlett a Tisza-partiaknak. Bár a negyed közepén átvették a vezetést a piros-feketék, mégis a remeklő Deák vezérelte hazaiak térhettek előnnyel pihenőre az első kisszünetben.

A folytatásban szép lassan belelendült a Szolnok, gyorsan utolérte házigazdáját, ám a térfélcseréig nem sikerült meglépnie.

A harmadik tíz percben aztán fokozta az iramot a Pór-legénység, s ez már sok volt a dombóváriak számára. Hartvichék elkészültek erejükkel, ezt látva lazítottak a tempón Cziczásék, ám biztos vezetésüket így sem fenyegette veszély.

A záró felvonásra állandósult a 10-14 pontos vendégvezetés. Az Olaj védekezése messze nem volt olyan szigorú, mint lenni szokott, de mindez már nem befolyásolta a találkozó végkimenetelét. Nagy dobópárbaj zárta a mérkőzést: az i-re a pontot Sabaliauskas utolsó pillanatban eldobott, a gyűrűn sokáig pattogó, majd beeső triplája tette fel.

Az Olaj KK legénysége újabb győzelmével továbbra is őrzi első helyét a táblázaton.

Kis Attila: - Nem sikerült a bravúr, de legalább elfárasztattuk az Olajt.

Pór Péter: - Nagyon jól küzdöttek a Dombóvár magyar játékosai, csak a második félidőben tudtuk biztossá tenni győzelmünket.