Szolnoki Olaj KK - Falco KC-Szombathely 69-83 (13-22, 17-18, 18-15, 21-28)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Benczur, Hegedűs, Frányó.
Olaj KK: Kelley 10, Cziczás 5/3, HOLLINS 22/3, Jurkunas 2, Frana 6.
Csere: Sabaliauskas 11/6, Fülöp, Molnár A. 9/6, Harazin 4. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Falco KC: KÁLMÁN 15/3, FRAZIER 28/3, Pankár 9, Wiley 6/3, Aliakszejev 2.
Csere: BORSZÉKI 11/9, GRÁCZER 12/6, Szabó Zs., Feigl. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-6, 8. p.: 11-20, 15. p.: 21-27, 18. p.: 27-32, 25. p.: 43-47, 35. p.: 55-63, 38. p.: 64-74.
Kipontozódott: Aliakszejev 36., Molnár 39., Sabaliauskas 40.

Az Albacomp után a fegyelmezetten játszó Falco is bevette a Tiszaligetet, így az alapszakasz-elsőség ünneplése elmaradt. A Pór legénységre Sopronban így nagy teher hárul majd. Jurkunas térde megsérült, valószínűleg a jövő heti kupaküzdelemben sem vesz részt.

A szombathelyiek edzője, Szrecsko Szekulovics azt állította a kezdés előtt, hogy a papírforma egyértelműen a hazaiak mellett szól. Azt azonban hozzátette, hogy a nagyobb tét is az Olaj vállát nyomja, hiszen az alapszakasz-győzelemért hajtanak. Csapata viszont nyugodtan játszhat, hiszen az alapcélkitűzést teljesítették. Szerinte ebből akár meglepetés is kisülhet. Igaza lett a szerb származású edzőnek. Hála a rendezőknek és a rendőröknek, elmaradt a mérkőzés előtt a két szurkolótábor utcai összecsapása, bár nem sok hiányzott hozzá. Frazier vezérletével öt perc után robbantott a Falco, az amerikai játékos tarthatatlannak bizonyult. Szinte nem tudott hibázni. Közben az Olaj egyik kulcsembere, Jurkunas térdsérülést szenvedett, és kivált a játékból.

A hírek szerint térdszalagjai kaptak ütést, remélhetőleg minél hamarabb számíthat rá csapata, mert nagyon hiányoztak a pontjai és lepattanói. Az első negyed végén 9 pontos előnyt szereztek a vendégek, ezt követően kapaszkodott a hazai gárda, de csak a felzárkózásra futotta erejéből, mert játékosai nemcsak pontatlanul céloztak, hanem a lepattanókról is rendre lemaradtak, nem beszélve a kihagyott büntetőkről. A Falco okosan és taktikusan játszott, és mindig a legjobbkor kontrázta meg a hazaiak felzárkózási törekvéseit, sőt, a félidő utolsó másodpercében Borszéki egy triplával tette fel az i-re a pontot a vendégek részéről.

Bizony régen volt arra példa, hogy egy csapat, mint a Falco, ilyen magabiztosan játsszon a Tiszaligetben. A fordulást követően ismét Borszéki dobott triplát, továbbra is araszolt az Olaj előre, ám csak megközelíteni tudta vetélytársát. Cziczás hármasával 46-47-re alakult az állás, ám megint feléledt Frazier, aki pillanatok alatt nyolc pontot dobott, majd Gráczer is bevágott egy hármast.

Így szinte újra kezdhette a felzárkózást a közönsége által támogatott Olaj, és lehet mondani, hogy csak hét pont volt a hátránya a záró negyed előtt. Az utolsó felvonásban sem tudott a vendégek zónájával mit kezdeni a szolnoki legénység, kimaradtak a dobások, és a lepattanókat is a sárga-feketék szerezték meg. Négy perccel a lefújás előtt újra hat pont távolságra, 57-63-ra felzárkózott az Olaj, de előbb Kálmán, majd Gráczer is egy-egy demoralizáló triplát dobott, és ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa a jól játszó vasiak javára.

Pór Péter: - Sopronban megpróbáljuk megragadni az utolsó esélyt, hogy egész éves teljesítményünk ne vesszen kárba.

Szrecsko Szekulovics: - Óriási győzelmet arattunk az egyik legjobb csapat ellen, amelyik ezúttal nem tudott mit kezdeni a zónavédekezésünkkel.