Szolnoki Olaj KK - Albacomp 57-39 (18-12, 10-8, 13-12, 16-7)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Valovics, Hartyáni, Forrai.
Olaj KK: KELLEY 16/3, Cziczás 4/3, Hollins 9, Jurkunas 5/3, FRANA 13.
Csere: Fülöp 2, MOLNÁR 5/3, Sabaliauskas 3/3, Tóth V. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Albacomp: Marciulionis 3/3, Phillips 5/3, Horváth Á. 8/6, BRIGITHA 12, BENCZE Z. 11.
Csere: Kámán, Hanga, Góbi. Vezetőedző: Matus Gábor. Edző: Szabolcs Ferenc.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 11-9, 8. p.: 18-11, 14. p.: 23-12, 18. p.: 26-17, 24. p.: 28-28, 28. p.: 36-30, 35. p.: 47-34, 38. p.: 54-36.

Vajon ki lesz a Körmend ellenfele a döntőben? - ez volt a kérdés az Olaj-Albacomp derbi előtt. A mieinknél az volt a legjobb hír, hogy az orvosi stáb összedrótozta Jurkunast, aki így vállalta a fellépést. Az elmúlt találkozóktól eltérően jól kezdett az Olaj, Kelley betöréseit nem tudták levédeni a vendégek, igaz a másik oldalon Brigitha is rendre betalált. Már ekkor öldöklő harc folyt a pályán, nemcsak minden labdáért, hanem minden átadásért alaposan meg kellett küzdeniük a játékosoknak.

Jurkunas jelenléte különösen a védőpalánk alatt jelentett sokat, de mikor a litván center beszórt egy hármast, a közönség reagálása a hangrobbanással volt egyenlő. Nehezen viselték a vendégek a feszültséget, mert a litván Marciulionis is kiharcolt magának egy technikait a játékvezetőktől. Az első negyed után hat pont volt az Olaj előnye, Hollins zsákolással, Sabaliauskas pedig egy triplával növelte a szolnoki előnyt. A hazaiak malmára hajtotta a vizet az is, hogy a második negyed első felében mindössze két vendéggól esett. Igaz, az Olaj sem szórta túlságosan a kosarakat, de legalább tudta tartani nyolc-tíz pontos előnyét. Tóth Attila a szolnokiak egykori válogatott játékosa azt mondta a szünetben: - Inkább a küzdelem dominál, gyenge dobóteljesítményt mutat mindkét gárda, de azt gondolom, hogy egykori csapatom kerül be a fináléba.

A következő húsz percben kiderült, hogy igaza lett az egykori kiválóságnak. Igaz, nagyon zárkózott az Albacomp, Horváth és Brigitha találataival 28-28-ra alakították az állást. Pór edző azonban időt kért, rendezte a sorokat, és csapata Hollins és Frana találataival ismét meglépett néhány ponttal. Ráadásul Kelley a dudaszó előtt bevágott még egy triplát, 41-32. A záró játékrészben Molnár remekül lepattanózott, Frana jól centerezett, az Olaj pedig megnyerte a meccset és bejutott a ma délután négy órakor kezdődő döntőbe. Ezt megelőzve 13:30-kor Albacomp-Pécs mérkőzés lesz a kupabronzért.

Pór Péter: - Védekezésben hoztuk régi formánkat, támadásban azonban akad javítanivalónk. Bízunk benne, hogy az előző fordulók gyengébb teljesítménye után újra magunkra találunk.

Matus Gábor: - Tudtuk, hogy mire számíthatunk, de sajnos gyenge támadójátékkal rukkoltunk ki. Csak a harmadik negyedben játszottunk elfogadhatóan.