Szolnoki Olaj KK - Lami Véd Körmend 80-67 (25-13, 18-16, 16-19, 21-19)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Földházi T., Papp P., Pálla Z.
Olaj KK: KELLEY 30/18, CZICZÁS 8, HOLLINS 16, JURKUNAS 5/3, FRANA 7.
Csere: Harazin, MOLNÁR A. 10/6, SABALIAUSKAS 4, Fülöp, Tóth V. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Körmend: Leslie 12/3, Fodor G. 6, FERENCZ 12/6, Ledoux 10/6, VAVRA P. 14.
Csere: Mujanovics 5, Metelski 2, Kutasi 2, Trummer, Kinter 2, Tóth G. 2. Vezetőedző: Sabáli Balázs. Edző: Zsebe Ferenc.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 10-4, 8. p.: 21-7, 14. p.: 33-18, 18. p.: 40-25, 25. p.: 47-37, 28. p.: 53-41, 35. p.: 71-55, 38. p.: 75-63.
Kipontozódott: Fodor G. (33.).

Piros-feketébe öltözött a lelátó tegnap délután a Tiszaligeti Sportcsarnokban, hiszen két olyan kiváló szurkolótábor biztatta kedvenceit, melyek egyaránt ezeket a színeket viselik. Jó kezdés, eredményes Olaj játék az első percekben, különösen a palánk alatt villogtak Franáék. A továbbiakban már kívülről is eredményesek voltak a hazaiak, mindez magabiztos vezetést jelentett számukra az első negyedben, 25-13. A folytatásban is az Olaj, vagyis Kelley akarata érvényesült, az amerikai irányító nem csak vezényelte társait, hanem a pontszerzésből is rendesen kivette a részét. Az első félidőben tizenhét pontig jutott a légiós. Mellette Frana kifejezetten jól és harcosan dolgozott a palánkok alatt, Cziczás levédekezte a körmendieket, Jurkunas pedig blokkokkal riogatta a vendégtámadókat.

A fordulást követően is tartotta az első félidőben megszerzett 12-14 pontos előnyét a hazai gárda. Ebben az időszakban a közönség sokat elégedetlenkedett a bíró trió ítéletei miatt, amelyik sok-sok faultot ítélt a hazaiak ellen. Szerencsére a vendégek csak szórványosan dobálták be büntetőiket és nem tudtak közelebb férkőzni a szenzációsan küzdő vetélytársukhoz. A harmadik negyedet, akárcsak az Albacomp ellen Kelley triplája zárta. A zárónegyedre nem sok izgalom maradt, az Olaj tartotta előnyét, Kelley pedig egy újabb nyolc méteres triplával az utolsó másodpercben beállította a 80-67-es végeredményt.

A lefújást követően óriási ünneplés vette kezdetét, görögtüzek gyúltak a lelátón, majd következett a díjátadás. Mikor a csapatkapitány Cziczás László magasba emelte a Magyar Kupát, hangrobbanás rázta meg Szolnokot.

Pór Péter: - Örülünk, hogy példaértékű városi összefogással megrendezhettük a Coop Magyar Kupa döntőjét. Csodálatos érzés, hogy ennyi embernek tudtunk örömet okozni.

Sabáli Balázs: - Gratulálok a Szolnoknak, megérdemelték a kupagyőzelmet. A mérkőzés elején sok könnyű kosarat ajándékoztunk a Szolnoknak, és Kelley nem nálunk játszott, hanem a hazaiaknál.