Ismét kupagyőztes az Olaj KK!

2007. 04. 15.

Óriási volt a hangulat tegnap délután a szolnoki Tiszaligeti Sportcsarnokban a Coop férfi kosárlabda Magyar Kupa döntőjében. Főleg azután, hogy a Szolnoki Olaj csapata megnyerte a találkozót.
     Két olyan kosárcsapat, az Olaj és Körmend jutott be a Coop Magyar Kupa döntőjébe, amely komoly kupamúlttal rendelkezik. A Körmend hatszor nyerte el a serleget, ebből háromszor épp az Olaj ellen diadalmaskodtak. Közülük talán a legfájdalmasabb szolnoki vereség 1995-ben következett be, amikor a Budapesti Sportcsarnokban drámai csatában, kétszeri hosszabbítás után veszítették el az aranyérmet Rezák László tanítványai.

Igaz, hét esztendő múltán aranyérmet ünnepelhettek a szolnokiak, amikor a tiszaligeti fináléban az Atomerőmű gárdáját sikerült legyőzniük. Ismétlésre készült tegnap délután mindkét kosárfellegvár alakulata.

Úgy kezdett az Olaj, ahogy az a hazaiaktól elvárható, mindent elsöprő lendülettel. Az amerikai Kelley nemcsak, hogy szenzációsan irányította társait, hanem a pontszerzésből is rendesen kivette a részét. Az első félidőben 17 pontig jutott a légiós. Mivel társai sem voltak restek, magabiztos, 43-29-es szolnoki előnnyel fordultak a csapatok.

Persze ettől még nem volt lefutott a meccs, kapaszkodott a Körmend, de csak egyszer tudtak tíz pont alá kerülni. Az Olaj tartotta tíz-tizenkét pontos előnyét. A zárónegyedben már "kupagyőztes, kupagyőztes" rigmusokat skandált a lelátóról a publikum, jogosan, mert az Olaj kezében tartotta irányítást. Az utolsó két percben már csak letámadott és nem feltámadt a Körmend. Az Olaj szenzációs játékkal 80-67-re legyőzte vasi vetélytársát, és ezzel fennállása során másodszor szerezte meg a kupagyőzelmet.

A közönség tombolása közepette Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere adta át a kupát Cziczás Lászlónak, az Olaj csapatkapitányának, aki immár kétszeres kupagyőztesnek vallhatja magát. A játékos ugyanis tagja volt a 2002-ben győztes együttesnek is.