Soproni sÖrdögök - Szolnoki Olaj KK 88-69 (21-24, 23-10, 20-19, 24-16)

Sopron, 300 nézőV.: dr. Valovics, Bognár, Szilas
Sopron: Strnad 4, CARBERRY 16, Vesztergom 4, MANDICS 35/24, KRSTANOVIC 16.
Csere: Henrik 6/6, Pojbics 2, Csaplár Nagy 2, Boldizsár 3/3. Vezetőedző: Sterbenz László.
Olaj: Kelley 12/3, Cziczás 10/3, HOLLINS 19/3, Jurkunas, Frana 4.
Csere: Sabaliauskas 6/3, Fülöp 4, Molnár 12/6, Harazin 2, Tóth. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10-11, 17. p.: 40-31, 25. p.: 51-39, 35. p.: 77-61.

Az alapszakasz-győzelem szempontjából fontos meccset vívott Sopronban az Olaj KK legénysége. A 2007-ben saját pályáján még veretlen hazaiak revánsra készültek a piros-feketék ellen, akik az elmúlt esztendőkben sok borsot törtek az orruk alá. Például a tavalyi évadban az Olaj hosszabbítás után 70-67-re nyert Sopronban, majd hazai pályán 80-78-ra ver te vetélytársát. Ebben az évadban viszont már magabiztos, 80-61-es szolnoki győzelem született a Tiszaligetben.

A mieinknek tehát ismét nyerniük kellett a hűség városában, ahhoz hogy megnyerjék az alapszakaszt, melyre még nem volt példa történetük során. A juniorok mérkőzése elmaradt, mert a játékvezetők nem érkeztek meg a mérkőzésre.

Hollins triplájával vezetett az Olaj, aztán a hazaiak fokozatosan átvették az irányítást, de az első negyed végén Kelley és Hollins találataival még 21-24 volt az állás. A folytatásban már egyértelműen a hazaiak uralták a játékot, különösen Mandics remekelt, aki szórta a hárompontosokat. Sőt, a félidő végén Carberry duplájával már tíz ponttal vezettek a hazaiak.

A szünet után sem változott a helyzet, a sérülést szenvedett Jurkunas már nem állhatott be, össze kellett varrni a száját. A hazaiak pedig egyre növelték a különbséget. A záró negyedben még tovább nőtt a felek közötti különbség, a jól játszó hazaiak magabiztos győzelmet arattak.

Az Olaj a szombati kupadiadal után fáradt és enervált volt, a tét nélkül játszó Sopron pedig megérdemelte a szépségtapaszt. Ezt követően a három győzelemig tartó negyeddöntő következik. Az Olaj várhatóan jövő szombaton játszik hazai pályán a Nyíregyháza ellen.

Sterbenz László: - Komolyan vettük, kiválóan játszottunk, kupagyőztest vertünk!

Pór Péter: - Vereség után ennyire még sosem örültünk.