Szolnoki Olaj KK - Marso Nyíregyházi KK 71-64 (6-18, 27-10, 19-16, 19-20)
NB I. "A", Play-Off, Negyeddöntő - 1. mérkőzés

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Forrai, Benczur, Györffy.
OLAJ KK: KELLEY 21/9, Cziczás 2, HOLLINS 13/6, Jurkunas 1, Frana 7.
Csere: Molnár A. 9/3, SABALIAUSKAS 18/15, Harazin. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 16/6, Krasznai, Bódi 5/3, SITKU 15/9, SCOTT 19/3.
Csere: Tóth G. 2, Trepák 7/3, Simon. Vezetőedző: Horváth Imre. Edző: Ferenczi Tamás.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 4-7, 8. p.: 6-13, 14. p.: 11-22, 18. p.: 23-25, 25. p.: 46-31, 33. p.: 54-50, 38. p.: 62-55.
Kipontozódott: Trepák (39.), Krasznai (40.).

A rájátszás húsz esztendős történetében először találkoztak egymással a felek. Az alapszakasz utolsó időszakának hazai bajnoki meccseihez hasonlóan most is rosszul kezdett az Olaj. Az első négy percben mindössze egy büntetőre voltak képesek játékosaiak, Sajnos a folytatásban sem remekeltek, mindössze hat pontot dobtak tíz perc alatt, ellenben vendégeik termelték a kosarakat és 18-6-ra vezettek. Sőt, a második negyedben Scott találataival már tizennégy pontos előnyt szereztek. Szerencsére, Kelley összerántotta társait, jó labdákat adott az irányító és most már a pontokkal sem maradt adós. Felzárkózott az Olaj, 19-23-nál már talpon volt az egész csarnok, Sabaliauskas tripláival átvette a vezetést az Olaj. Majd a dudaszónál Kelley ismét betalált távolról és ezzel 33-28-ra alakult a félidei állás az Olaj javára. Tegyük hozzá, ez óriási bravúr volt, hiszen tizennégy pontos hátrányból fordítottak és szereztek öt pontos előnyt a megtáltosodott piros-feketék.

A harmadik negyed kezdetén gyors triplaváltás történt, Sabaliauskas és Bódi között. Majd újra elkezdett pörögni az Olaj, hullottak a triplák és a duplák, gyors labdaszerzések, ziccerek és 46-31-et mutatott az eredményjelző. Ekkor mindenki kiütéses hazai sikerre számított, ám a Nyíregyháza nem adta fel, és egy 13-3-as rohammal alaposan megközelítette házigazdáját. Szerencsére a negyed utolsó másodpercében Kelley ismét beszórt egy triplát, így az aránylag a hazaiak számára megnyugtató 52-44-es állással várhatták a csapatok a záró negyedet.

Az utolsó felvonásban is mindent megpróbált a lelkes és jól játszó vendéggárda, négy pontra meg is közelítette az alapszakasz győztes Szolnokot. A végjátékban a 39. percben 62-55-nél Frana bravúrosan szerelte a gólhelyzetben lévő Sitkut, majd Sabaliauskas bedobta ötödik tripláját is és ezzel eldőlt a mérkőzés. A három győzelemig tartó párharc folytatása szerdán este hét órakor lesz Nyíregyházán.

Pór Péter: - Egy nulla és más semmi. Szerencsére a második negyedben helyrerázódtunk az első játékrészben mutatott álmos játékunk után.

Horváth Imre: Büszkék lehetünk erre a teljesítményre, amit a bajnokesélyes Olaj otthonában produkáltunk.