Újra találkoznak a vetélytársak

2007. 05. 02.

Nyíregyházán szerepel ma este hét órától az Olaj KK legénysége, ez a mérkőzés lesz a negyeddöntő második ütközete.
     Nem győzzük hangsúlyozni, hogy az elmúlt évek legkiegyensúlyozottabb bajnoksága az idei. A negyeddöntők sincsenek lefutva, bárki, bárhol képes legyőzni ellenfelét. Mindezt bizonyították az eredmények is, hiszen az első körben a Falco az Atomerőmű SE, míg a ZTE a Pécs otthonában csikarta ki a győzelmet, egyaránt hosszabbítás után. Az Albacomp is alaposan megszenvedett a Körmend ellen.

Ugyancsak szenvedett az Olaj a Nyíregyházával szemben. Azért, mert nem először a bajnokságban rosszul kezdték Cziczásék a meccset, eladott labdák, pontatlan dobások jellemezték játékukat az első tíz percben. Akkor kapcsolt a gárda, mikor a második negyed elején már 20-6-ra vezettek a vendégek. Ezt követően bejöttek a zóna elleni távoli dobások és a büntetőket is sikerült értékesíteni. Ráadásul a szünet előtti másodpercben Kelley - ebben az intervallumban megszokott - triplája is beesett, ezzel 33-28-ra vezettek a piros-feketék.

A második félidőben öt, perc alatt tovább hizlalta előnyét az Olaj, 46-31-es állásnál úgy tűnt, hogy megrendült a Nyíregyháza és csak formaság lesz a folytatás. Sitkuék azonban összekapták magukat és öt pont távolságra zárkóztak fel, szerencsére Kelley ismét dobott egy triplát, ezzel lett 52-44 a záró-negyed előtt.

Igazából csak utolsó percben lehettek nyugodtak a piros-feketék, mert ekkor már 10 pont volt az előnyük köszönhetően Hollins és Frana javuló játékának és Sabaliauskas csontnélküli tripláinak. Persze lehet fanyalogni, a vártnál kisebb különbségű 71-64-es győzelmen, de a play-offban csak a győzelmek számítanak a különbségek nem. A szolnokiak arra számítanak, hogy megtörik a szabolcsi gárda egy éve tartó bajnoki veretlenségi sorozatát.

Rezák László annak idején Szolnokon kilenc, Nyíregyházán pedig három évig edzősködött. Vajon a mester hogyan látta a felek első összecsapását?
     - Elcsépelt mondat, de igaz a play-off-mérkőzések mindig mások, mint a bajnoki küzdelmek. Mindez ezen a találkozón is beigazolódott. A Nyíregyháza az esélytelen nyugalmával lépett pályára és különösen az elején jól teljesített. Az Olaj mintha félvállról vette volna, nem volt igazán ráhangolódva a mérkőzésre. Gyenge kezdés után azonban Kelley mellett Sabaliauskas is jól dobott és a szolnoki cserék is többet tettek hozzá a játékhoz, mint a nyíregyházi játékosok. Egy biztos az Olajnak jobb teljesítményt kell nyújtania a ma esti mérkőzésen, mint szombaton. Különösen akkor, ha náluk Jurkunas nem, László viszont szerepelhet a szabolcsiak soraiban. Persze mint mondtam a play-offban minden meccsnek más a lélektana, és azt se feledjük, most a hazai bajnokikon veretlen vendéglátókon lesz a győzelmi kényszer - nyilatkozta Rezák mester.