Marso Nyíregyházi KK - Szolnoki Olaj KK 78-71 (17-12, 22-15, 16-19, 23-25)
NB I. "A", Play-Off, Negyeddöntő - 2. mérkőzés

Nyíregyháza, 800 néző, vezette: Kóthay, Ádám J., Király.
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 14/3, Krasznai 10/3, BÓDI 10/3, SITKU 16/3, Scott 7/3.
Csere: Simon, LÁSZLÓ 18, Trepák 3, Tóth G. Vezetőedző: Horváth Imre. Edző: Ferenczi Tamás.
OLAJ KK: KELLEY 18/3, Cziczás, HOLLINS 15, Jurkunas 9, Frana 6.
Csere: Molnár A. 10/3, SABALIAUSKAS 13/6, Harazin. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8-7, 8. p.: 15-12, 14. p.: 26-14, 18. p.: 32-25, 25. p.: 48-41, 34. p.: 61-50, 38. p.: 65-57.
Kipontozódott: Scott (33.), Sabaliauskas (40.).

Egyértelmű, hogy az Olaj győzni utazott az idei bajnokságban hazai pályán a mezőnyben egyedüliként veretlen nyíregyháziak otthonába. A vendéglátók "szeplőtlenségük" megőrzése mellett történetük első play-off sikerükben is bíztak, ugyanis eddig kétszer szerepeltek a negyeddöntőben, de mérkőzést még nem sikerült nyerniük.

A hazaiak triplákkal, míg a vendégek duplákkal kezdték a negyeddöntő második felvonását. A legelején mindkét oldalon sok volt a pontatlan dobás és a rossz passz. A szolnokiak sajnos még többet hibáztak, mint vetélytársuk, kimaradtak a triplák és a középtávoli dobások. Nem beszélve az eladott labdákról, melyekből könnyű kosarakat értek el Bódiék. Így nem csoda, hogy az első negyedben 17-12-re vezettek a hazaiak.

A folytatásban a mieink szempontjából csak rosszabbodott a helyzet, hiszen a második negyed elején Hollins ziccerére három triplával válaszoltak a nyíregyháziak, akik így 26-14-re növelték előnyüket. A továbbiakban Hollins és Jurkunas révén kapaszkodott az Olaj és 30-25-re sikerült megközelítenie a házigazdákat. Ezt követően a betegségéből felépült László és Scott pontjaival ismét elhúzott az NYKK gárdája. Mire a szolnokiak felocsúdtak, ismét tizenkét pontos hátrányba kerültek. Az első félidei statisztika is bizonyítja a hazaiak fölényét, hiszen ők 48 százalékkal, míg a szolnokiak csak 38 százalékkal dobtak a mezőnyből.

A térfélcsere után pontra pont volt a válasz, ami egyben azt is jelentette, hogy nem csökkent az Olaj hátránya. Tegyük hozzá, hogy gürcölt, hajtott a szolnoki gárda, melynek meg lett az eredménye, mert a 27. percben Sabaliauskas triplájával 48-44 lett az állás. Tombolt a szép számú szolnoki szurkolóhad, ám nem lehetett teljes az örömük, mert ismét Savicék szereztek fontos pontokat.

A záró játékrész 55-46-os hazai vezetéssel indult. Az Olaj továbbra is mindent elkövetett a felzárkózás érdekében, másfél perccel a vége előtt 67-61-et mutatott az eredményjelző. De ebből a helyzetből sem sikerült kiegyenlíteniük a szolnokiaknak. Megérdemelten nyert a Nyíregyháza és ezzel kiegyenlítette a párharc állását. A páros csata harmadik menetét pénteken este rendezik a Tiszaligetben.

Horváth Imre: - Köszönöm csapatom példás hozzáállását.

Pór Péter: - Szombaton mi, ma a Nyíregyháza volt jobb hét ponttal, pénteken újra találkozunk.