Szolnoki Olaj KK - PVSK-EXPO Center 84-63 (22-19, 17-21, 23-12, 22-11)
NB I. "A", Play-Off, Elődöntő - 1. mérkőzés

Tiszaligeti Sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Papp P., Ádám J., Benczur T.
OLAJ KK: KELLEY 21/3, CZICZÁS 14/9, HOLLINS 14, JURKUNAS 9/3, Frana 6.
Csere: Sabaliauskas 9/6, MOLNÁR A. 11/9, Fülöp, Tóth V., Harazin. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
PÉCS: Simon B. 7, Hosszú 9/9, Lakatos 4, Likár, LAPOV 10/3.
Csere: Wittmann 4, TÓTH N. 8, ALEKSZICS 12/6, Dénes G. 5/3, Kecskés 4. Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai igazgató: Stojan Ivkovics.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 9-8, 8. p.: 17-14, 14. p.: 29-27, 18. p.: 35-35, 24. p.: 46-45, 28. p.: 54-52, 33. p.: 73-57, 38. p.: 81-61.
Kipontozódott: Lakatos 23., Dénes G. 38., Lapov 40.

Az elődöntő első meccsén Hollins dupláira Hosszú Gergely két triplával is válaszolt. Kisvártatva Kelley is hozzáfogott a pontgyártáshoz. Kőkemény, de sportszerű volt a mérkőzés, mindkét csapat játékosai csúsztak-másztak a labdáért a közönség tombolása közepette. Már 15-11-re is vezetett az Olaj, de már 19-19-nél újra együtt voltak a felek, az első negyedet Kelley szokásos utolsó másodpercben szórt triplája zárta.

A következő negyed elején Kelley és Frana is megkapta harmadik személyi hibáját, közben cserélni is kellett Pór edzőnek, döcögött is a csapát támadójátéka. Ebben az időszakban jól taktikáztak a vendégek, sokat szabálytalankodtak, igyekeztek megtörni a hazaiak lendületét. Ráadásul a szünet előtt Alekszics triplái is célba értek, így vendégelőnnyel ért véget az első húsz perc.

A térfélcserét követően zónázott a Pécs, de ezt Jurkunas és Sabaliauskas révén átdobta az Olaj, ezzel pillanatok alatt 54-47 lett az állás. Nem sokáig tartott a hazai öröm, mert Dénesék ismét felzárkóztak, 54-52 lett a 28. percben. Az utolsó két percben azonban remekelt az Olaj, Molnár gyors egymásutánban két triplát is dobott, majd Frana remek egyéni megmozdulása újabb pontokat hozott a konyhára. A negyed utolsó másodpercében Kelley és Simon ütközött, a bírók semmit sem ítéltek. Ivkovics, a pécsiék szakmai igazgatója, és nem mellesleg a magyar válogatott szövetségi kapitánya ezt nehezményezte, ezért technikai hibát ítéltek ellene.

A záró játékrészben nyugodtan játszhatott az Olaj, mert tizenhét ponttal vezetett. ellenfele előtt. A végére nem maradt izgalom, csak a különbség volt kérdéses. A szolnoki gárda magabiztosan nyert, és ezzel 1-0-ra vezet a felek három győzelemig tartó párharcában.

Pór Péter: - Sajtófelelősünknek, Pókász Endre barátunknak üzenjük: Mi megtettük az első lépést, most rajtad a sor! Légy erős és kitartó! Mindnyájan veled vagyunk, és visszavárunk!

Völgyi Péter: - Mintegy huszonöt percig jól kosárlabdáztunk, és vezettünk is. Ám ezután a Szolnok pillanatok alatt eldöntötte a meccset.