PVSK-EXPO Center - Szolnoki Olaj KK 71-65 (19-17, 18-23, 19-9, 15-16)
NB I. "A", Play-Off, Elődöntő - 2. mérkőzés

Pécs, 1500 néző. Vezette: Hartyáni, Pálla, Király.
PÉCS: SIMON 10, Hosszú, Dénes G. 7/3, Tóth N. 5, Lapov 6.
Csere: ALEKSZICS 22/3, KECSKÉS 10, WITTMANN 11/3. Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
OLAJ KK: KELLEY 22/9, Cziczás 6/6, HOLLINS 18/9, Jurkunas 4, Frana 2. Csere: Sabaliauskas 9/6, Molnár A. 4. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 6-6, 8. p.: 13-13, 12. p.: 23-24, 18. p.: 34-35, 24. p.: 46-40, 28. p.: 54-48, 34. p.: 61-56, 38. p.: 65-59.
Kipontozódott: Molnár András (40.).

"Itthon vagyunk" - zúgott az Olaj-tábor kórusa a pécsi sportcsarnokban, ahová szép számú szolnoki szurkolóhad érkezett az elődöntő második összecsapására. Csaknem három perc telt el, mikor Kelley közeli dobása célba ért, ez volt az Olaj első duplája a mérkőzésen. Szerencsére a hazaiak is csak négy pontig jutottak ebben az időszakban. Kisvártatva Frana egy mutatós horoggal egyenlített. Ekkor kevesen gondolták azt, hogy a cseh centeróriásnak ez lesz az első és egyben utolsó duplája a mérkőzésen. A folytatásban hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy-két ponttal, egyik sem tudott elhúzni a másiktól. A szolnokiak közül Hollins játszott agilisan és ponterősen, minderre bizonyságul 13 pontig jutott a légiós az első félidőben.

A pécsiek szokásukhoz híven sokat cseréltek és szabálytalankodtak, tördelték a játékot, ahogy csak tudták. Egyébiránt a második tíz percben látványosabb volt a játék, mint az elsőben, az Olaj többet mutatott kosárlabdából, mint ellenfele. Játékosai ugyan is szép ziccergólokat és triplákat szórtak vendéglátóik kosarába. Sőt, ha a védekezésben jobban figyelnek, akkor három pontnál tekintélyesebb előnyt is szerezhettek volna a szünetig.

A pécsiek szokásukhoz híven sokat cseréltek és szabálytalankodtak, tördelték a játékot, A térfélcserét követően az öltözőben maradt a szolnoki gárda, mert védekezésben rendre lemaradtak az emberekről és a palánkok alatti lepattanókról. Támadásban több, mint hat percig nem dobtak kosarat, ellenben kaptak tizenhármat. Kelley pontjai törték meg a vészes vendéggólcsendet. Mindössze kilenc pontra tellett a szolnokiak erejéből a harmadik negyedben, amely 56-49-es hazai vezetéssel zárult.

A pécsiek szokásukhoz híven sokat cseréltek és szabálytalankodtak, tördelték a játékot, Az utolsó felvonásban többször is közelítettek ellenfelükhöz a piros-feketék, de nem tudták őket befogni. Kimaradtak a dobások, emellett nyilvánvaló hazai szabálytalanságoknál semmit sem fújtak a sípmesterek. A játékvezetőkre azonban nem szabad fogni a vereséget, mert a két amerikai játékoson, Kelley-n és Hollinson kívül a társak kevés veszélyt jelentettek a hazai kosárra. Pedig ezen a mérkőzésen fogható lett volna a hazai legénység.

A pécsiek szokásukhoz híven sokat cseréltek és szabálytalankodtak, tördelték a játékot, Ezzel a pécsi győzelemmel 1:1-es döntetlenre alakult a három győzelemig tartó párharc. A folytatás előbb pénteken 18 órakor lesz a Tiszaligeti Sportcsarnokban, majd vasárnap ismét Pécsett találkoznak a felek.

Völgyi Péter: - Akaraterőből jelesre vizsgáztunk. Ha Szolnokon 40 percig koncentráltan játszunk, akkor lehet esélyünk egy idegenbeli győzelemre.

Pór Péter: - A harmadik negyedben nagyon álmosan kezdtünk, ez megbosszulta magát és ezért veszítettük el a mérkőzést. Köszönjük szurkolóink fergeteges biztatását.