PVSK-Expo Center - Szolnoki Olaj KK 85-73 (25-19, 20-19, 27-10, 13-25)
NB I. "A", Play-Off, Elődöntő - 4. mérkőzés

Pécs, 2000 néző. Vezette: Papp P., Ádám I., Benczur T.
PÉCS: SIMON 21/3, Hosszú 2, Dénes 3/3, TÓTH N. 9, LAPOV 8.
Csere: ALEKSZICS 16/3, Kecskés 9, WITTMANN 14/6, Likár 3/3. Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
OLAJ KK: KELLEY 17/9, Cziczás 12/6, HOLLINS 20, Jurkunas 3/3, Frana 7.
Csere: Harazin 2, Sabaliauskas, MOLNÁR A. 12, Fülöp, Tóth V. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8-8, 8. p.: 20-17, 14. p.: 33-25, 25. p.: 58-40, 34. p.: 72-55, 38. p.: 75-64.
Kipontozódott: Dénes (35.), Harazin (36.).

Mintegy negyedórával eltolódott a kezdés, mert Faidt Mihály, a találkozó ellenőre kiszúrta, hogy a legalább háromszáz Olaj-drukker nem a biztonsági szolgálat által kijelölt szektorban foglal helyet. Tegyük hozzá, hogy épp a biztonsági szolgálat emberei engedték oda az Olaj-szurkolókat. A huzavona után a Tisza-parti híveknek az egyik palánk mögötti szektorban kellett helyet foglalniuk, mint tették azt a kezdés előtt.

Legalább öt percig egymás nyomában loholtak a felek, közben kimaradt két Olaj-ziccer, a biztosabb kézzel támadó PVSK pedig hat ponttal lépett meg a vendégektől. Pór edző időt kért, de csapata ezután sem tudta csökkenteni hátrányát.

A folytatásban is hazai előnyt mutatott az eredményjelző, sőt a második negyedben 12 pontra hizlalta előnyét a PVSK. A mieinknél csak Kelley és Hollins szerzett pontokat ebben az időszakban, társai csupán szórványosan találtak be a hazaiak kosarába. Nem csak támadásban hibázott sokat az Olaj, hanem védekezésben is. Nem tudták levédeni Alekszics és Simon betöréseit. Az első félidő így 45-38-as pécsi vezetéssel zárult.

A térfélcserét követően akárcsak a legutóbbi baranyai meccsen, állva maradt az Olaj, a hazaiak pedig egy 11-2-es rohanással tekintélyes, 16 pontos előnyhöz jutottak. Ebben az időszakban dekoncentráltan játszott az Olaj. A harmadik negyedben mindössze tíz pontot dobott, azokat is csak büntetőből.

Így nem lehet csodálkozni, hogy 72-48-as hazai vezetésről indult a zárófelvonás. Az Olaj azonban nem adta fel, Kelley nélkül is egy 14-0-ás rohamot indított és 72-62-re közelítette meg vetélytársát. A hajrában azonban nem tudtak közelebb férkőzni vendéglátóikhoz, így az összesítésben egyenlített a Pécs. A mindent eldöntő ötödik meccset szerdán játsszák a Tiszaligetben.

Völgyi Péter: - A terv szerint megy minden.

Pór Péter: - A harmadik negyedben nagy előnyt adtunk a pécsi csapatnak. Nem maradt más hátra, minthogy hazai pályán harcoljuk ki a döntőbe jutást.