Univer KSE - Mol Szolnok 89-97 (23-26, 21-36, 27-15, 18-20)

Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Váradi, dr. Páli.
UNIVER KSE: MCDANIEL 17, MADISON 24/6, Mérész T. 5/3, GAMBIROSA 17/6, HORVÁTH CS. 16.
Csere: Takács 5/3, Tanács 5/3, Edző: Molnár Csaba.
MOL SZOLNOK: ANZULOVIC 19/6, PAVLOVICS 19/15, VAISVILA 20/9, OROSZ 14, Trepák 10.
Csere: STEWART 15, Mérész Cs. Edző: Zoran Martic.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-8, 8. p.: 19-20, 14. p.: 32-42, 18. p.: 40-57, 24. p.: 54-69, 35. p.: 80-83, 39. p.: 82-89.
Kipontozódott: Orosz a 35., Mérész T. a 38.

Mezőnybeli dobószázalék: 55%, ill. 61 %.
Büntetők dobószázaléka: 10/14 71%, ill. 11/18 61%
Lepattanók: 25, ill. 25 Legtöbb lepattanó: Horváth Cs. 13, ill. Stewart 8
Legtöbb assziszt: McDaniel 5, ill. Anzulovic 11
Legtöbb szerzett labda: McDaniel 7, ill. Vaisvila 3
Legtöbb eladott labda: Gambiroza 3, ill. Pavlovics 4
Legtöbb kiharcolt fault: McDaniel 7, ill. Anzulovic 9.

Hamisítatlan tiszaligeti hangulat uralkodott a kecskeméti csarnokban, ahol több száz szolnoki torokból zúgott a: Hajrá Olaj! Anzulovic két figyelmetlensége, valamint két hazai duplát követően Martic edző már a 63. másodpercben kikérte első idejét. Használtak a mester tanácsai, mert összekapták magukat a fiúk, Pavlovics tripláival és Orosz zsákolásaival előbb egyenlítettek, majd sikerült átvenniük a vezetést. A negyed további perceiben a vendégoldalon Pavlovics, míg a hazaiaktól Horváth Cs. bizonyult rendre eredményesnek. Az egykoron Szolnokon nevelkedett center kifejezetten jól játszott. A folytatásban azonban egyértelműen a szolnokiak akarata érvényesült, Anzulovic és Vaisvila szórták a kosarakat, ha nem dobták el a labdát, akkor remekül szolgálták ki társaikat, akik szintén bekapcsolódtak a pontszerzésbe. Mindezeknek köszönhetően az első félidő végén már 20 ponttal vezetett a Tisza-parti gárda. Azt azonban mindenki tudta, hogy még koránt sincs lefutva az összecsapás.

Így történt mert a szünetet követően hazaiak kezdték jobban, és pillanatok alatt 6 pontot faragtak hátrányukból. Martic edző időt kért, és nyugalomra intette fiait. A kecskemétiek azonban elkapták a fonalat, Madison és Gambirosa szinten minden helyzetből betalált. Elsősorban ennek a két játékosnak a vezérletével vertek 12 pontot a mieinkre a középső játékrészben. A záró felvonás 71-76-os állásról indult, óriási ember-ember elleni harc volt a pályán, a vendéglátók újítottak, és az utolsó 5 perc kezdetén már három pontra (80-83) közelítették meg a szolnokiakat. A végjáték nagy izgalmakat hozott, a Szolnok azonban taktikus játékkal — szurkolótábora fergeteges biztatásától kísérve — nemcsak, hogy megtartotta előnyét, hanem meg is fejelte azt néhány ponttal. Külön ki kell emelni, hogy az amerikai Stewart nagyon jól dolgozott a palánkok alatt.

Értékes győzelmet arattak a szolnokiak a forró hangulatú, élvezetes régió rangadón, amely jó propagandája volt a kosárlabdának. A folytatásban szerdán a Szedeák, majd szombaton a Kaposvár legénysége látogat a Tiszaligetbe.

Molnár Csaba: - Gratulálok a szolnokiaknak, mert az első félidőben fergetegesen játszottak. Mi mindent elkövettünk a felzárkózás érdekében, de erőnkből ennyire futotta.

Zoran Martic: - Gondoltuk, hogy ilyen első félidőt követően lehet problémánk a folytatásban, hiszen a Kecskemét már minden teher nélkül játszhatott. Sikerült szorossá tenniük a mérkőzést, de azt gondolom, hogy teljesen megérdemelten nyertünk.