Kiütéses győzelemmel lett Magyar Bajnok az Olaj!

Szolnoki Olaj KK - Lami-Véd Körmend 89-54 (20-15, 23-5, 29-19, 17-15)
NB I. "A", Play-Off, Döntő - 3. mérkőzés

Szolnok, 3500 néző. V: Földházi, Papp, Benczúr
SZOLNOK: KELLEY 14, CZICZÁS 8/6, HOLLINS 14, SABALIAUSKAS 10, JURKUNAS 8.
Csere: MOLNÁR A. 13, FRANA 9, FÜLÖP, TÓTH V. 5/3, HARAZIN, REZÁK 6/6, CSEH 2. Vezetőedző: PÓR PÉTER. Edző: TASNÁDI ZOLTÁN.

Körmend: Kutasi 8/6, Ferencz 9/3, Trummer 14/12, Mujanovics 9/3, Vavra P. 5.
Csere: Tóth G. 4, Metelski 2, Máté 3/3, Kinter, Tompa, Molnár R. Vezetőedző: Sabáli Balázs. Edző: Zsebe Ferenc.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 4-4, 7. p.: 11-15, 12. p.: 24-17, 15. p.: 35-20, 19. p.: 43-20, 22. p.: 48-28, 27. p.: 63-34, 29. p.: 70-36, 37. p.: 79-47
Kipontozódott: Vavra (31.)
A párharc végeredménye: 3-0 a Szolnok javára
Mezőnybeli dobószázalék: 35/60 (58%) - 19/48 (40%)
Büntetők dobószázaléka: 14/19 (74%) - 7/10 (70%)
Lepattanók: 32 - 22
Legtöbb lepattanó: FRANA 7, ill. Trummer 5.
Legtöbb gólpassz: HOLLINS 8, ill. Kutasi 7.

Már csak egy nyitott kérdés maradt a bajnokságban, az hogy ki nyeri az aranyérmet. A döntőben két győzelemmel álló Olaj KK, vagy ellenfele a Körmend, amelyik még siker nélkül állt a fináléban. Hihetetlen érdeklődés kísérte a mérkőzést. Több száz ember jegy nélkül maradt a csarnok előtt, és onnan szorított a kedvenceknek.

Vavra-Hollins duplaváltással indult az összecsapás. Az elején a vendégek az esélytelenek nyugalmával játszottak, míg a mieink kapkodva szőtték támadásaikat. Nyolc perc után végre megnyugodott az Olaj gárdája, ekkor már védekezték ki Jurkunasék a vendégtámadásokat, míg saját akcióikat rendre pontokkal fejezték be.

A második negyedben Frana sorozatban dobott hét pontjával, valamint Molnár dupláival és Hollins zsákolásaival már óriási, 23 pontos távolság alakult ki a felek között.

A szünet után azt skandálta a kórus, hogy "Húsz perc múlva bajnokok leszünk!" – Igazuk lett. A vendégek Trummer pontjaival próbáltak közelíteni, kevés sikerrel, mert Kelleyék valóságos kosáresőt zúdítottak rájuk. A harmadik negyed végén 72-36 állt az eredményjelzőn, nevezetesen kétszer annyi pont állt az Olaj neve mellett, mint az ellenfelénél.

A hajrában a közönség fantasztikus ünneplése közepette a tizenhat évvel ezelőtti bajnokcsapat edzőjének Rezák Lászlónak és a csapatkapitány Tóth Zoltánnak csemetéje Tamás, illetve Viktor is helyet kapott, mindketten pontokkal hálálták meg Pór Péter edző bizalmát.

A végére már csak az örömmámor, illetve a bajnoki serleg átadása maradt. Cziczás László a mieink kapitánya emelte először magasba a bajnoki serleget, majd sorban következtek társai és kijutott az ünneplésből a szakmai stábnak is. Az Olaj ebben az évben mindent vitt, előbb megnyerte a Magyar Kupát, majd az alapszakaszt és legvégül a bajnoki címet.

Csodás évadot zártak!

Pór Péter: - Az, hogy egy évadon belül sikerült a Magyar Kupát és a bajnokságot is megnyerni, ez mindent elmond szereplésünkről. Nagyon boldogok vagyunk, és ezt a fiesztát még élek, nem fogom elfelejteni.

Sabáli Balázs: - Gratulálok az Olajnak a bajnoki címhez, a mi csapatunknak pedig ahhoz, hogy az egész szezonban erőn felül teljesített.