MOL Szolnok - Szedeák 93-78 (26-20, 19-16, 30-19, 18-13)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 n. V.: Földházi, Hegedűs.
MOL SZOLNOK: Anzulovic 5/3, PAVLOVICS 28/24, VAISVILA 15/3, Orosz 10, Trepák 9.
Csere: STEWART 16, SZARVAS 10/6, Cziczás, Rusznák, Mándity. Edző: Zoran Martic.
SZEDEÁK: Mulics 11/3, Kiss Zs. 3, RAWLINS 22/9, Nyilas 9/3, Vilcinskas 5.
Csere: DEÁK 13/9, Drahos 2, Pávlic 4, Kecskés 7/3, Molnár A. 2. Edző: Földi Sándor.
Az eredmény alakulása. 2. p.: 7-0, 7. p.: 20-13, 14. p.: 32-27, 18. p.: 41-33, 24. p.: 59-44, 34. p.: 86-62.

Az Olaj soraiból Mérész Csaba sérülést szenvedett a kedd esti edzésen,ezért pihenőre kényszerül a bedobó. Nagy elánnal kezdett a molos gárda, pillanatok alatt hét pontot rámoltak be vetélytársuk kosarába. Földi mester, érezve a veszélyt, gyorsan időt kért és nyugtatni próbálta tanítványait. Közülük Rawlins kapta el a fonalat a "piszkavas" lábú amerikai szórta a pontokat. Egyedül azonban kevésnek bizonyult a szolnoki hengerrel szemben, melyet az Anzulovic-Vaisvila-Pavlovics trió vezérelt. Az utóbbi kosaras továbbra is tartja jó formáját, hiszen húsz perc alatt öt triplát rámolt be a szegedieknek. Sokan kíváncsian várták a Szolnokon is megfordult Vilcinskas szereplését, ám a litván center meglehetősen keveset árult el tudásából. A második negyedben Rawlins mellé Deák is bekapcsolódott a pontszerzésbe, de mindez nem veszélyeztette a vendéglátók biztos vezetését.

A fordulást követően tovább pörgött a szolnoki legénység, az Anzulovic helyére beállt Szarvas jól mozgatta társait és a pontszerzésből is kivette a részét a fiatal játékos. A Szeged nem adta fel, de csak megnehezíteni tudta vendéglátója dolgát. A záró negyed, ami húszpontos hazai vezetésről indult, nem hozott különösebb izgalmat, melynek első részében az eredményesség mellett némi látványosságot is hozott a hazaiak jóvoltából.

Ám a végjáték a szegedieké volt, akik nagyon sportszerűen játszva nem adták fel a küzdelmet és csökkentették hátrányukat. Ettől függetlenül a Mol Szolnok győzelmét egy pillanatig sem fenyegette veszély. A folytatásban szombaton este hat órakor a Kaposvár gárdája látogat a Tiszaligetbe, ezt megelőzve 15.45 órakor a MÁV-Coop a BEAC-cal találkozik.

Zoran Martic: - Olykor fáradtan játszottunk, ráadásul kevesen vagyunk, mert Mérész Csaba is kidőlt a sorból, ám nincs megállás, készülnünk kell a folytatásra.

Földi Sándor: - Gratulálok az Olajnak. Mi sajnos ismét gyengén védekeztünk, képtelenek voltunk tartani Pavlovicsot, mindezek vereséget eredményeztek számunkra.