Szolnoki Olaj KK - Falco KC-Szombathely 83-79 (33-19, 18-16, 12-18, 20-26)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Hartyáni, Cziffra, Bognár.
OLAJ KK: Kelley 14/3, CZICZÁS 20/12, Hollins 16/3, JURKUNAS 5/3, LOPATKA 22/3.
Csere: Molnár A. 6/6, Harazin. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
FALCO KC: KÁLMÁN 19/12, Doyne 6, CSIRICS 21/6, KAZLAUSKAS 25/15, Aliakszejev 8.
Csere: Borszéki, Váradi, Feigl. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 12-12, 8. p.: 30-15, 15. p.: 43-25, 19. p.: 50-35, 25. p.: 55-43, 28. p.: 61-47, 34. p.: 71-58, 38. p.: 73-65.

A Falco KC csapata hét meccses veretlenségi szériát követően érkezett a Tiszaligetbe, a bajnoki címvédő Olaj KK vendégeként. Húsz perc csúszással kezdődött a rangadó, mert Abony környékén baleset történt, ezért a Falco csapatát szállító autóbusz csak lépésben tudott haladni. Végül csupán fél órával a hivatalos 18 órai kezdés előtt esett be a csarnokba a vendégcsapat.

A két szurkolótábor tomboló biztatása mellett kezdődött az ősz mérkőzésének titulált palánkcsata. Hatalmas elánnal kezdtek a felek, potyogtak a pontok mindkét kosárba. A vendégeknél Csirics és Aliakszejev, míg a hazaiaktól Kelley és Hollins szerezték a pontokat. A negyedik percben 12-12 volt az állás, ekkor meglódult az Olaj és egészen fantasztikus játékkal egy 15-3-as rohammal szinte állva hagyta ellen felét. A folytatásban ugyan összekapta magát a Falco, ám a Szolnok továbbra is jól védekezett és támadásban Lopatka vezérletével tartotta előnyét, sőt a szünetig egy duplával meg is toldotta azt.

A fordulást követően továbbra is szívósan küzdött a felzárkózásért szombathelyi csapat, az Olaj Cziczás tripláival tíz pont fölött tartotta még ekkor vetélytársát. A zárónegyedben viszont vészesen közelítettek a vendégek, Kazlauskas és Kálmán szórta a hárompontosokat és a végjátékban már csak három pont volt a vendéglátók előnye. Az utolsó egy perc izgalmait azonban a szolnokiak bírták jobban, akik megnyerték a meccset kiváló ellenfelükkel szemben.

Pór Péter: - Győzelmünket nagyban befolyásolta, hogy az első negyedben nagyon jó ritmusban tudtunk játszani, így ezáltal megnyugtató előnyt szereztünk. Viszont a Falco erejét jelzi, hogy hátrányból is utánunk eredt és szorossá tudta tenni a meccset.

Szrecsko Szekulovics: - Az első félidőben gyengén védekeztünk és a dobásaink sem sikerültek. A második félidőben sikerült felzárkóznunk, és csak egy szoros végjátékban szenvedtünk vereséget. Nincs semmi baj, megyünk tovább a megkezdett úton.