Zalakerámia ZTE KK - Szolnoki Olaj KK 75-51 (22-14, 23-7, 15-14, 15-16)

Zalaegerszeg, 1200 néző. Vezette: Forrai, Kapitány, Páli
ZTE KK: MISKOVICS 19/6, Gáspár 7/3, KÁMÁN 19/6, Garma 4, Keresztes 6.
Csere: WALTERS 6, Hoffmann 6/6, Simon, Tóth Á. 8, Kováts, Stárics. Vezetőedző: Nicola Lazics.
OLAJ KK: Kelley 10, Cziczás, Hollins 2, Jurkunas 8/6, Lopatka 8/3.
Csere: Molnár A. 8, Harazin 8, Tóth V. 2, Gaál, Cseh Gy. 2, Szabó P. 3/3, Kovács D. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6-9, 8. p.: 18-12, 14. p.: 30-18, 18. p.: 40-19, 24. p.: 53-25, 28. p.: 58-31, 35. p.: 67-44.

Ellentétes előjelekkel léptek pályára a felek tegnap este a zalai főváros sportcsarnokában. A hazaiak elveszítették, míg a szolnokiak megnyerték legutóbbi három bajnoki mérkőzésüket. Nyilvánvaló, hogy a ZTE javítani kívánt mérlegén, míg az Olaj folytatni akarta jó sorozatát.

Jól kezdett az Olaj, Kelley és Lopatka pontjaival vezettek az elején, 6-9. A folytatásban azonban egyértelműen a ZTE akarata érvényesült, kívülről Kámán és Gáspár, míg a palánk alól Keresztes rendre betalált, így az első negyedben már tíz ponttal elmentek a hazaiak. Pór edző időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, és cserékkel igyekezett frissíteni csapatát.

Sikertelenül tette, mert a második negyed elején már egy tucat pont volt a hazaik előnye. Míg a mieink kisérletei sorra lepattantak a gyűrűről, addig Kámán Tamásék rendre betaláltak. Az Olaj teljesen bénultan kosárlabdázott, nyoma sem volt játékában az elmúlt hetekben látottaknak. Mintha nem is lettek volna a pályán játékosai. Rossz passzok, dobások és bosszantó technikai hibák jellemezték játékukat. Sajnos egyetlen ember sem akadt közülük, aki lendíteni tudott volna vergődő csapatán. A kék-fehérektől Kámán (15 pont) és Miskovics (11) ketten együtt több pontot értek el, mint a vendégek az első félidőben játéklehetőséghez jutó hét kosárlabdázója. Így nem csoda, hogy az első húsz perc után 45-21-es állást mutatott az eredményjelző tábla.

A szünet után sajnos ott folytatta az Olaj, ahol ez első félidőben abbahgyta: türelmetlenül és pontatlanul játszott a gárda. Minderre jellemző, hogy három és fél perc alatt mindössze egy mezőnykosarat ért el. Közben a hazaiak továbbra is szorgalmasan gyűjtögették a pontokat és a harmadik negyedben már csaknem szakadéknyi, harmincpontos különbség alakult ki a küzdők között. A záró felvonásban Pór edző lecserélte kezdőötösét, de a cserék sem tudtak sokat hozzátenni a játékhoz. Így a ZTE teljesen megérdemelt, fölényes győzelmet aratott. A Szolnok az elmúlt hetek jó játéka után ezúttal értékelhetetlen teljesítményt nyújtott.

Nicola Lazics: - Elsősorban kiváló védekezésünknek köszönhetjük győzelmünket. Számunkra nagyon fontos volt ez a siker.

Pór Péter: - Az első félidőben a ZTE átrobogott rajtunk, a szünet után legalább nem nőtt a különbség.