Szolnoki Olaj KK - Albacomp 83–70 (24–17, 22–19, 18–18, 19–16)

Szolnok, 3000 néző. V: Valovics, Kóthay, Pozsonyi
OLAJ KK: Kelley 15/3, Cziczás 2, HOLLINS 31/9, Jurkunas 7/6, LOPATKA 15/3.
Csere: Molnár a. 5/3, HARAZIN 8, Cseh. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Albacomp: SIMON B. 19/9, Hanga 7, Radovics 15, McClendon 11, BENCZE 11.
Csere: Soós 3/3, Dávid, Henderson 4, Nuber. Edző: Goran Miljkovics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–5. 4. p.: 9–5. 6. p.: 15–7. 9. p.: 24–14. 11. p.: 30–19. 14. p.: 32–27. 19. p.: 46–34. 24. p.: 49–42. 26. p.: 57–44. 29. p.: 61–54. 33. p.: 66–54. 37. p.: 70–64. 40. p.: 83–68
Kipontozódott: Jurkunas (36. perc), Lopatka (40. perc)

A feldobáskor az Olaj-tábor Jurkunast ünnepelte, aki sérülése ellenére is vállalta a fellépést. Remekül kezdtek a hazaiak és jól folytatták. Hollins és Kelley betöréseit nem tudták a fehérváriak levédekezni, Lopatka pedig először jól szedte a lepattanókat, majd a pontgyártásba is bekapcsolódott. Miljkovics mester időkéréssel próbálta felrázni csapatát, mert már az első negyedben is tíz ponttal vezetett az Olaj. Igaz, a negyed utolsó másodpercében Simon egy triplával szépített az álláson.

Igen ám, de a folytatásban Jurkunas, majd Hollins is betalált kintről. Már tizenegy ponttal is vezettek a vendéglátók, majd Simon két hárompontosa is jelezte, hogy nem adja fel az Albacomp. Meglehetősen sokat színészkedtek a a fehérvári játékosok, ezekkel olykor megvezették a bírókat, de a szünetig megtartották tíz pontos előnyüket a hazaiak.

A fordulás után pontra pont volt a válasz és így nem csökkent az Olaj előnye. A gond csupán az volt, hogy a kulcsjátékosok, Lopatka és Jurkunas ekkor már négy-négy faulttal álltak.

A záró negyed 64-54-es állásról indult, az Albacomp mindent megtett a felzárkózás érdekében, de a szenzációsan játszó Olaj minden próbálkozásukat visszaverte. Hollins klasszis játéka pedig eldöntötte a rangadó sorsát. Már percekkel a lefújás előtt a közönség felállva ünnepelte kedvencei győzelmét.

Pór Péter: - Ma egy nagy példakép született a gyerekeknek, mégpedig Andrius Jurkunas, aki makacs sérülése és kínzó fájdalmai ellenére is vállalta a játékot és sokat hozzátett csapatunk győzelméhez. Gratulálok a fiúknak.

Goran Miljkovics: - Igazi rangadó mérkőzésen nagyon sok eladott labdánk volt, ami megpecsételte sorsunkat.