Atomerőmű SE - Szolnoki Olaj KK 89-54 (29-12, 20-14, 27-18, 13-10)

Paks, 1000 néző. Vezette: Földházi, Kapitány, Márton.
ATOMERŐMŰ: Mészáros 6/3, Murry 7/3, Kis Zs. 11/3, PANTA 17/3, GULYÁS 24.
Csere: Gray 3, HORVÁTH Z. 18/3, Medve, Csaplár-Nagy, Morgen 3/3, Korányi. Vezetőedző: Sabáli Balázs.
OLAJ: Kelley 18/9, Cziczás 3/3, Hollins 8/3, Harazin 3, Lopatka 3.
Csere: Molnár A. 8/3, Cseh Gy. 7/3, Tóth V. 2, Kovács D., Gaál R., Szabó P. 2. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 13-7, 8. p.: 20-12, 14. p.: 40-22, 18. p.: 45-26, 25. p.: 65-31, 35. p.: 82-50.

Már az első negyedben tetemes előnyt szerzett az ASE, a Jurkunast nélkülöző Olajjal szemben. A hazaiak gyorsabban és főként pontosabban játszottak vendégeiknél. Jól kivitelezett támadásaikat rendre kosárral fejezték be. A címvédő szolnoki csapat sem a palánk alatt, sem a mezőnyben nem tudta felvenni a versenyt a 2006-ban bajnok paksi együttessel.

Jellemző a hazai fölényre, hogy a második negyedben kétszer annyi pontot szereztek Gulyásak, mint vendégeik. Pór edző cserékkel próbálta frissíteni csapatát, mindhiába. Csupán Kelley ponterőssége volt dicséretes, Lopatka és Hollins, akár Egerszegen, most is árnyéka volt önmagának.

A második félidőben sem változott a helyzet, az ASE több, mint harminc ponttal vezetett az idegenben ismét keveset mutató, halovány produkciót, nyújtó szolnokiak ellen. A záró negyedben mindkét edző mindegyik emberének lehetőséget adott a bizonyításra, és a különbség már nem vál-tozott a felek között.

Sabáli Balázs: - Jurkunas hiányát sikerült jól kihasználnunk a palánkok alatt, és teljesen megérdemelt győzelmet arattunk.

Pór Péter: - Sajnos már az elején, a palánk alatti csatákban elvesztettük a mérkőzést. Jellemző, hogy a paksiak három centere harmincnyolc pontot dobott az első félidőben.