Szolnoki Olaj KK - Polaroid Lami-Véd Körmend 90-79 (23-15, 20-28, 22-21, 25-15)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Hartyáni Zs., Györffy P. A., Makovsky Sz.
OLAJ KK: KELLEY 19/3, CZICZÁS 12/3, HOLLINS 22/6, Jurkunas, Lopatka 15.
Csere: MOLNÁR A. 14/12, HARAZIN 8. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
KÖRMEND: HARRIS 21/9, Gráczer 3/3, FERENCZ 15/9, Vavra 2, OCITTI 25/6.
Csere: Trummer 5/3, Moric 1, Fodor M. 7/3. Vezetőedző: Zsebe Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. p.: 13-7, 7. p.: 19-9, 14. p.: 31-26, 18. p.: 36-29, 25. p.: 47-52, 28. p.: 56-61, 35. p.: 82-73. Kiállítva: Harris a 38. p.

Az Olaj KK Kft. immár negyedik alkalommal rendezte meg nagyszabású Kosárkarácsony elnevezésű programját. Az egész napos programsorozat délelőtt gyermekműsorokkal indult, melyben fellépett a 100 Folk Celsius együttes is. Ezt követően már a kosárlabda kapta a főszerepet. Előbb a szolnoki sportiskola növendékei, majd az Olaj KK-Körmend juniorjai léptek pályára. A mérkőzést 92-73-ra a hazaiak nyerték. Ezt követte az Olaj szurkolói bajnokcsapatának fellépése, a vetélytárs a vezetők-edzők legénysége volt, a rangadón a vezetők csapata 50-43-ra diadalmaskodott.

A főattrakció természetesen a piros-fekete rangadó volt, az elmúlt évadban ugyanebben a párosításban bajnoki és kupadöntőt játszottak a felek, egyaránt Olaj sikerekkel. Most is győzelmet várt kedvenceitől az Olaj-tábor az esztendő utolsó bajnoki mérkőzésén. A szerdai paksi meccset kihagyó Andrius Jurkunas játékra jelentkezett Pór edzőnél. A vendégoldalon Fodor Gergely vállsérülése miatt nem léphetett pályára, míg testvér-öccse Márton mandulagyulladása ellenére is vállalta fellépést.

Jobban kezdett az Olaj, Kelley és Hollins betörései, valamint Lopatka ziccerei rendre pontokat hoztak a hazaiak konyhájára. Az ellenoldalon jórészt csak Ferencz megmozdulásai jelentettek veszélyt, az első négy percben csapata mind a hét pontját a bedobó érte el, 13-7. Mintegy öt percen át csendben csordogált a mérkőzés, ezt követően valóságos hangrobbanás rázta meg a csarnokot, ugyanis csak ekkor kezdett el a publikum szurkolni, így tiltakoztak kedvenceik Pakson mutatott produkciója ellen.

A folytatásban a makacs sérüléssel bajlódó Jurkunas kiszállt a játékból, a vendégek pedig magukhoz tértek. Különösen Ocitti villogott közülük, az amerikai center jó százalékkal termelte a pontokat. Kapkodott a hazai gárda ebben a játékrészben, nemcsak rosszul dobtak, hanem a lepattanók is rendre lemaradtak. A szünet előtt Molnár triplájával sikerült kicsikarniuk az egyenlítést.

A fordulást követően három percen át alig esett kosár, aztán megint Ocitti percei következtek, aki a palánk alól és a mezőnyből is rendre eredményes volt. Ebben az időszakban hazai részről jóformán csak Hollins termelte a pontokat. Gyengén védekezett a szolnoki legénység, olykor könnyű kosarakat dobtak a vendégek. Szerencsére Hollins mellé Kelley is felzárkózott a pontgyártásban, valamint Molnár triplái is célba értek, így nem tudott meglépni a Körmend.

A záró játékrész 65-64-es hazai vezetésről indult. Leghamarabb a hazaiak közül Harazin kapta össze magát, a center nemcsak fontos pontokat dobott, hanem a lepattanó-szerzésben is jeleskedett. Az utolsó öt percben 74-73 után Hollins és Molnár hárompontosával eldőlni látszott a meccs. Majd Harris elégtételt vett Cziczáson, amiért Hartyáni játékvezető azonnal kiállította a magáról megfeledkezett játékost. Innentől már nem volt vitás, hogy ki nyeri a mérkőzést. A lefújást követően a közönség hosszasan ünnepelte a csapatot, majd tűzijátékkal zárult a Kosárkarácsony programsorozata. Szerencsére volt minek örülni.

Pór Péter: - Míg Jurkunas meg nem sérült, tíz ponttal is vezettünk. A folytatásban, mikor le kellett cserélni, átvette a vezetést a Körmend. Szerencsére a harmadik negyedben a jó taktikának és a kiváló csapatmunkának köszönhetően, Harazin vezérletével sikerült fordítanunk és győzelemmel búcsúztunk az esztendőtől. Kellemes karácsonyt és boldog új évet kívánunk minden kosárszimpatizánsnak!

Zsebe Ferenc: - Erre is csak mi vagyunk képesek.