MOL Szolnok - Klíma-Vill Kaposvár 59-67 (20-16, 11-14, 16-24, 12-13)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2300 n. V.: Harsányi, Bognár.
MOL SZOLNOK: ANZULOVIC 13/6, Pavlovics 6/3, Vaisvila 10, Orosz 12, Trepák 8.
Csere: STEWART 10, Mérész, Szarvas. Edző: Zoran Martic.
KAPOSVÁR: SIMON 18/12, Dzunics, Szőke, DE GRAY 17, IVKOVICS 11.
Csere: ARCHBOLD 14/3, Varga 5/3, Filipovics, Fülöp 2. Edző: Goran Miljkovics.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6-10, 8. p.: 16-16, 15. p.: 28-23, 22. p.: 33-39, 28. p.: 45-49, 33. p.: 54-58, 38. p.: 56-65.
Kipontozódott: Dzunics a 34. p

Mezőnybeli dobószázalék: 20/50 40%, ill. 25/67 37%.
Büntetők dobószázaléka: 16/26 62%, ill. 11/12 92%.
Lepattanók: 31, ill. 23.
Legtöbb lepattanó: Stewart 12, ill. De Gray 7.
Legtöbb assziszt: Anzulovic 6, ill. Simon 6.
Legtöbb szerzett labda: Stewart 3, ill. De Gray 6.
Eladott labdák: 21, ill. 12.
Legtöbb eladott labda: Trepák 5, ill. Simon 5.
Legtöbb kiharcolt fault: Anzulovic, Stewart 5-5, ill. De Gray, Ivkovics, Simon 4-4.
Legtöbb IBM-pont: Stewart 26, ill. De Gray 33.

Telt ház előtt, remek hangulatban kezdődött az idén még veretlen csapatok csatája. A vendégek keretében helyet kapott az amerikai Archbold, aki szerdán érkezett a somogyi kék-fehérekhez.

Kőkemény emberfogással kezdtek a csapatok, bizony minden egyes labdáért keményen meg kellett küzdeniük a játékosoknak. Érdekesség, hogy mindkét oldalon a centerek gyártották a pontokat, de jobban ment a kaposvári középjátékosoknak, akik De Gray labdáival 12-6-ra léptek meg. Martic edző időt kért, sikerült rendezni a sorokat, mert tanítványai huszáros rohammal 20-16-ra fordítottak a negyed végére. Ebben az időszakban Trepák jól kivitelezett középtávoli dobásai jöttek be leginkább a hazai oldalon. A második negyedben remek védekezést láthatott mindkét térfélen a szurkolótábor, viszont a nehéztüzéreknek nem ment egyik oldalon sem. Pavlovics mindössze egy mezőnykosarat ért el, Dzunics még annyit sem. Igaz, a centerek elemükben voltak, különösen a kaposváriak, akik szórták a pontokat. A szolnokiak vezettek ebben az időszakban, ekkor már Anzulovic nyugodtabbnak tűnt, ám a hajrában elég volt néhány eladott labda, és a somogyiak csaknem utolérték házigazdáikat, ugyanis 31-30-cal fordultak a csapatok.

A térfélcserét követően a vendégek ott folytatták, ahol abbahagyták, Simon tripláival sikerült meglépniük. A hazaiaknak sem kívülről, sem a palánk alól nem ment, Pavlovics triplája törte meg a csendet, de az is csupán a kapaszkodáshoz volt elég. A záró negyed 47-54-es állásról indult, ráadásul két gyors kaposvári kosárral folytatódott a találkozó. Nem adta fel a Szolnok, 54-58-ra felzárkózott, ám a sokadik - 21(!) volt a mérkőzésen - eladott labda és a kihagyott ziccerek megbosszulták magukat. A rutinos Kaposvár ekkor már teljes egészében uralta a játékot, és nem engedte kezéből ki a győzelmet. Ezzel megszakadt a szolnokiak négy mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozata.

Zoran Martic: - Kemény mérkőzést játszottunk, a védekezésünk jó volt, ám támadásainkat nem tudtuk úgy befejezni, mint tettük az előzőekben. Sajnálom, hogy megszakadt veretlenségi sorozatunk.

Goran Miljkovics: - Mindenkivel nagyon elégedett vagyok. Úgy érzem, hogy korrekt mérkőzést vívtunk Szolnokon, és megérdemelten nyertünk.