Az Olaj-győzelem után örömünnep a fővárosban

2008. 01. 17.

Szerencsésen túl van az esztendő első bajnoki meccsén a Szolnoki Olaj KK. A szolnoki alakulat hétfőn este a fővárosban a MAFC vendégeként lépett pályára, és óriási küzdelemben 69-67-es győzelmet aratott.
     Nem ígérkezett valami könnyű prédának a műegyetemista legénység, amelyik öt hazai mérkőzése közül négyet is megnyert. Többek között szinte kiütötte a bajnoki címre is esélyes paksi Atomerőmű SE-t. Ezen találkozón debütált az Olaj színeiben két régi-új fiú, Góbi Henrik és Donatas Sabaliuskas. Az előbbi tizenegy, míg az utóbbi játékos fél esztendő után tért vissza a piros-feketékhez. Érdekesség, hogy Góbi az idei évad első felét épp a MAFC színeiben játszotta, többek között szerepelt a felek első alapszakaszbeli meccsén, melyen 73-69-es szolnoki győzelem született. A két új fiú érkezése, valamint a közel egy hónapos bajnoki szünet meghozta az Olaj-szurkolók étvágyát. Több százan kísérték el kedvenceiket a fővárosba. Zúgott az itthon vagyunk kórus, biztatásban tehát nem volt hiány a Gabányi-sportcsarnokban.

Bizony meglátszott a meccsnélküliség a szolnoki csapat játékán, hiszen rendre a hazaiak akarata érvényesült az első félidőben. Az amerikai Draghan vezérelte MAFC olykor 10 ponttal is vezetett a pontatlanul játszó és rossz dobóformát mutató Olaj ellen. Szerencsére a szünetig sikerült felzárkózniuk Cziczáséknak, és hat pont 24-30 volt a hazaiak előnye.

A fordulás után a vendégek játékmestere, Thomas Kelley összekapta magát, és ezzel egyenes arányban feljavult a csapatjáték is. Gördülékenyebb volt a támadásvezetés és a triplák is beakadtak a MAFC kosarába. A 26. percben 42-40-re, először a mérkőzésen, már Pór Péter együttese vezetett. Ezután fej fej mellett haladtak a felek.

Az utolsó két perc 62-62-es állásról indult. Soha jobbkor, a csapatkapitány Cziczás László bevágott egy triplát, majd egy jó védekezés után Cziczás a változatosság kedvéért egy duplával, immár ötpontosra növelte a vendégelőnyt. A műegyetemisták azonban 67-62 után sem adták fel, sőt 69-67-es állásnál, három másodperccel a lefújás előtt labdájuk volt a győzelemhez. Az addig jól játszó Draghan tripla helyett a betörést választotta, a palánk alatt azonban Sabaliuskas bravúrosan szerelte az amerikait, és ezután már megszólalt a mérkőzés végét jelző duda, a jegyzőkönyvbe pedig a 69-67-es Olaj-győzelem került.

A siker mámorában az Olaj-tábor óriási ünneplésben részesítette a kedvenceket, akik nem játszottak túl jól, határtalan lelkesedésükkel azonban kicsikarták a fontos győzelmet. És mindez azt is jelenti, hogy Olajjal számolni kell a legjobb négy közé jutásért vívott harcban. A folytatásban február végéig nem kevesebb mint hat bajnoki és két kupameccs vár a címvédő legénységre. A sorban az első szombaton este hat órakor lesz, amikor a Hódmezővásárhely együttesét fogadják Hollinsék a Tiszaligetben.