Szolnoki Olaj KK - Bodrogi Bau-Vásárhelyi KS 89-85 (30-22, 15-16, 17-24, 27-23)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2200 néző. Vezette: Bodnár P., Pozsonyi L., Balog Gy.
OLAJ KK: Kelley 9, CZICZÁS 15/6, HOLLINS 27/12, Sabaliauskas 9/6, Góbi 4.
Csere: MOLNÁR 16/12, Cseh 3/3, Harazin 6. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
VÁSÁRHELY: DRAHOS 16/12, BROOKS 29/9, Kováts 2, FREEMAN 23/6, Gémes 15/6.
Csere: Kukla, Böszörményi. Vezetőedző: Czuprák László.
Kipontozódott: Brooks (38.)
Az eredmény alakulása: 4. p.: 14-13, 8. p.: 22-21, 14. p.: 32-28, 18. p.: 43-34, 24. p.: 50-48, 28. p.: 57-59, 32. p.: 64-69, 39. p.: 75-82.

Több mint egy hónap után szerepelt ismét hazai pályán Olaj, most mutatkozott be a szolnoki közönségnek a két régi-új fiú Góbi Henrik és Donatas Sabaliauskas. Az előbbi tizenegy, míg az utóbbi játékos fél év után tért vissza a piros-feketék soraiba. Sőt Góbi nevelő klubja ellen debütálhatott a hazai bemutatkozón.

Látványos támadójátékkal nyitott az Olaj, hiszen az első negyedben 30 pontot rámoltak be vendégeik kosarába. Az más kérdés, hogy a védekezésük kifejezetten gyengének volt mondható, ugyanis a vásárhelyiek sok úgynevezett könnyű gólt dobtak.

A folytatásban már támadásban is alább hagyott a hazaiak lendülete, négy perc alatt mindössze egy duplát értek el, míg a vendégek két pontra zárkóztak fel. Ezt követően is fej, fej mellett haladtak a felek, a második negyed végén Hollins, Molnár és Cziczás lévén sikerült hétpontos előnyt szerezni a szívós vendégekkel szemben.

A fordulást követően mintha az öltözőben maradt volna a szolnoki társaság, mert a Csongrád megyei csapat pillanatok alatt átvette a vezetést. Sőt a záró felvonás is egálról, 62-62-es állásról indult. Az ördöngös Brooks lévén sorra szerezték pontjaikat a vendégek, míg a mieink csupán Hollins pontjaiban bízhattak ebben az időszakban. Hol öt, hol hét ponttal vezettek a vásárhelyiek, és a hajrában is tartották előnyüket. Az utolsó percben Hollins sorozatban öt pontot, Sabaliauskas pedig fontos labdákat szerzett, a vendégek pedig nem kevesebb, mint hét büntetőt elhibáztak, és ezzel az Olaj a sírból hozta vissza a bajnoki pontokat. Hatalmas szerencse kellett a szolnoki gárdának a győzelemhez a sereghajtóval szemben.

Pór Péter: - Ma este ismét mellénk szegődött a szerencse.

Czuprák László: - A kihagyott büntetők megbosszulták magukat, a szerencsésebb csapat nyerte meg a mérkőzést.