Thomas Kelley parádés teljesítménnyel segítette győzelemhez csapatát

Soproni sÖrdögök - Szolnoki Olaj 93-105 (25-35, 23-17, 24-16, 17-21, 4-16)

Sopron, 1000 néző. Vezette: Forrai S., Kapitány G., Márton L.
SOPRON: BRADLEY 18/6, Lakatos 8, VIGGIANO 22/3, Lesko 15, Frana 8. Edző: Meszlényi Róbert
Csere: Vesztergom 8, Boldizsár 3/3, Pojbics, Körtélyesi 11/6.
OLAJ: KELLEY 37/6, HOLLINS 19/9, Cziczás 7/6, SABALIAUSKAS 12/12, GÓBI 13.
Csere: Molnár 9/6, Harazin 4, Cseh 4. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10–16. 7. p.: 14–26. 12. p.: 29–37. 15. p.: 38–39. 18. p.: 41–47. 22. p.: 50–57. 25. p.: 58–57. 28. p.: 62–66. 32. p.: 76–69. 36. p.: 78–76. 38. p.: 84–77. 39. p.: 85–82. 42. p.: 90–92. 44. p.: 92–98
Kipontozódott: Harazin (35. p.), Cziczás (39. p.), Lakatos (39. p.), Góbi (40. p.), Vesztergom (44. p.)

Az első negyedben régen látott jó teljesítménnyel rukkolt ki az Olaj gárdája. Különösen a kinti dobások jöttek be ezúttal nagyon Cziczáséknak, tíz triplakísérletükből nyolc a gyűrűben landolt. Ennek köszönhetően fokozatosan húztak el a piros-feketék, s tíz perc után tíz ponttal vezettek.

A kisszünet után azonban Lesko és Viggiano egyre jobban belelendült, s az amerikai bedobó zsákolása után a tizenötödik percben egyetlen pontra olvadt az Olaj előnye, 38-39. Kelley azonban megrázta magát, két egyéni akciót követően szerzett kosaraival megnyugtatta társait.

A térfélcserét követően egyre közelebb került vendégéhez a Bradley vezérelte soproni gárda, s a 24. percben Körtélyesi hármasával át is vette a vezetést. Bár tisztességgel küzdött a Szolnok, centerei négy személyi hibája miatt a palánk alatt sebezhetővé vált, s ezt maximálisan kihasználta a játékrész hajrájában a Sopron.

Az utolsó negyedben már Hollinsék futottak az eredmény után, hol nyolc, hol két ponttal voltak lemaradva házigazdáiktól. A hajrában Góbi kosarai tartották életben az Olaj győzelmi reményeit. Az oroszlánként küzdő piros-feketék 8 másodperccel a vége előtt egyenlítettek, így jöhetett a hosszabbítás, melyben már csak egy csapat volt a pályán: az Olaj.

Meszlényi Róbert: - A kezünkben volt a mérkőzés, ám a döntő szituációkban sajnos nem volt olyan játékosunk, aki ne hibázott volna, így pedig nem lehet nyerni.

Pór Péter: - Nagyon jó dobóteljesítménnyel kezdtünk, és elhúztunk, ám később nem tudtuk megállítani a soproniak lerohanásait. A hajrában ezt meg tudtuk oldani, így egyenlítettünk, a hosszabbítás pedig a miénk volt.