Szolnoki Olaj KK - Planet Leasing Dombóvár KC 87–67 (11–21, 28–13, 25–24, 23–9)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 néző. V: Hartyáni, Földházi, Benczúr
OLAJ KK: KELLEY 25/12, Cziczás, HOLLINS 18/9, Sabaliauskas 9/6, GÓBI 14/6.
Csere: MOLNÁR A. 21/15, Harazin. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
DOMBÓVÁR: Mills 13/3, Deák 10/6, ENGLIS 10, Bódi 5/3, SANDERS 15.
Csere: WILEY 14/6, Balogh L. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–10. 8. p.: 11–17. 14. p.: 19–27. 24. p.: 45–42. 28. pl: 59–51. 34. .p.: 66–60. 38. p.: 76–62.
Kiállítva: Englis (40. p.)

Az elmúlt meccsekkel ellentétben álmosan kezdett az Olaj. Erre fel a sokat futó és pontosan célzó vendégek az első negyedben csaknem kétszer annyi gólt dobtak, mint vendéglátóik. A második negyed elején már 13 ponttal vezettek a dombóváriak, mikor Pór edző időt kért, és mint utólag kiderült, rendbe szedte csapatát. A folytatásban ugyanis egy teljesen más mentalitású Olaj játszott, mint előtte, amelyik egy 25-7-es rohammal átvette a vezetést a szünetig.

A fordulást követően felváltva potyogtak a pontok, szembetűnő volt, hogy a két center Wiley és Góbi közelről és távolról egyaránt jól célzott. A záró felvonásban négy percig mindössze egy-egy kosár esett.

A továbbiakban viszont nagyon elkapták a szolnokiak a fonalat, szinte nem tudtak hibázni a sokat idegeskedő és hibát hibára halmozó vetélytársukkal szemben.

Sőt az utolsó percben a magáról megfeledkező, egyébként jól játszó English, miután belerúgott a földön fekvő Sabaliauskasba, a kiállítás sorsára jutott. A visszavágót szombaton játsszák a tolnai városban, akkor derül ki, hogy elegendő előnyt szerzett-e a jól játszó Olaj.

Pór Péter: - Hiába szereztünk húszpontos előnyt, ez csak akkor lehet elegendő, ha Dombóváron is győzelemre játszunk.

Dzunics Branislav: - Az első negyeden kívül, mikor jól játszottunk, nem úgy védekeztünk, ahogy illik, sok fegyelmezetlenséget követtünk el.