Planet Leasing Dombóvár KC - Szolnoki Olaj KK 81-51 (21–15, 21–8, 18–17, 21–11)

Dombóvár, 1000 néző. V: Ádám, Bodnár, Kóthay
DOMBÓVÁR: ENGLISH 14, MILLS 22/6, Deák 3, SANDERS 21/3, Wiley 11/3.
Csere: Molnár M. 2, Simon N. 8/6, Balogh L. Edző: Dzunics Braniszlav.
OLAJ KK: Kelley 9, Cziczás 3/3, HOLLINS 16, Sabaliauskas 9/3, Góbi 6.
Csere: Molnár A. 6/6, Harazin 2, Cseh. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Kipontozódott: Kelley (38. p.), Hollins (39. p.)
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4-2, 8. p.: 19-11, 13. p.: 26-17, 17. p.: 34-20, 23. p.: 44-28, 27. p.: 58-30, 38. p.: 76-51.

A Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágóját 20 pontos előnnyel kezdte a címvédő Olaj legénysége, mely azonban így sem mehetett biztosra a bajnokság meglepetéscsapatának otthonában. Annak ellenére sem, hogy a tolnaiak meghatározó magyar játékosa, Bódi Ferenc sérülése miatt nem tudta vállalni a játékot. Rosszul kezdett a Szolnok, támadásait sokáig képtelen volt kosárral befejezni. Bár az első negyed közepén még együtt volt vendéglátójával a piros-fekete gárda, azt követően a hazaiak Sanders és Wiley vezérletével szinte lerohanták ellenfelüket. Már tíz pont volt a különbség, mikor Kelley két duplája azért szorosabbá tette az állást. Már-már úgy tűnt, hogy elkapja a ritmust az Olaj, ám 21-17 után öt percen keresztül nem szerzett pontot, miközben a Dombóvár amerikai játékosai szinte nem tudtak hibázni. A félidő végére így egyetlen pont híján ledolgozta tekintélyes hátrányát a tolnai együttes.

A térfélcserét követően aztán nem kellett sokat várni arra, hogy az összesítésben már a hazaiak álljanak továbbjutásra: Mills duplájával ugyanis 21 pontra nőtt a különbség. Néhány támadás erejéig még billegett a mérleg nyelve, ám a remek formában játszó Mills vezérletével a 27. percben már 28-cal mentek a vendéglátók. A játékrész hajrájára valamelyest összekapta magát az Olaj, s a kisszünetre egálra hozta az összesített eredményt.

A zárófelvonás nagy adok-kapokot hozott. S sokáig húsz pont körül mozgott a két csapat közti különbség, azaz hol az egyik, hol a másik állt éppen továbbjutásra. Az utolsó percekre azonban teljesen szétesett az Olaj játéka, és 30 pontos vereséget szenvedett. Ez egyben azt is jelentette kiesett a Magyar Kupa címvédője.

Dzunics Branislav: - Minden dicséretet megérdemelnek a játékosaim. A jó védekezéssel megteremtettük az alapját a továbbjutásnak.

Pór Péter: - Húszpontos előnyt nem szabad ilyen könnyen elpazarolni. Mai hibáinkat bármelyik lelkesen játszó csapat kihasználta volna.