Újabb fontos győzelem

2008. 02. 06.

Szolnoki Olaj KK - Planet Leasing Dombóvár KC 74-70 (19-11, 25-11, 20-26, 10-22)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Alapszakasz, 17. forduló

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Valovics I. dr. Király L. Gorka Sz.
OLAJ KK: KELLEY 17/3, HOLLINS 20/9, MOLNÁR 11/9, Sabaliauskas 11/9, Góbi 8.
Csere: Harazin 5, Cziczás 2, Cseh. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
DOMBÓVÁR: English 6, MILLS 28/9, DEÁK 11/9, SANDERS 10, Wiley 7/3.
Csere: Molnár M. 5/3, Simon 3/3, Vas. Edző: Dzunics Braniszlav.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 7–2. 7. p.: 11–8. 9. p.: 19–8. 11. p.: 19–11. 16. p.: 33–11. 17. p.: 36–13. 18. p.: 36–18. 21. p.: 46–24. 25. p.: 48–37. 28. p.: 58–47. 30. p.: 64–47. 35. p.: 66–57. 36. p.: 69–57. 40. p.: 71–68

Egy héten belül immár harmadik alkalommal csaptak össze a felek tétmérkőzésen. Múlt szerdán az Olaj húsz ponttal nyert a Magyar Kupa odavágóján. A szombati visszavágón azonban a dombóváriak győztek 30 ponttal, ami egyben a továbbjutásukat is jelentette. Erre föl Pór Péter azt mondta, úgy fognak hozzáállni, mint egy play-off meccshez: egyet nyertek, egyet veszítettek, jöhet a harmadik menet. Az egy hete kiállított dombóvári English szerepelhetett a mérkőzésen, mert a fegyelmi bizottság eltiltás helyett százezer forintra büntette a játékost.

Alig esett pont az elején, majd öt perc után nagyon belelendült az Olaj. Kelley pontjait Hollins toldotta meg, sőt Sabaliauskas második triplája is beesett. Miután 14-8-ra vezettek a hazaiak, Dzunics edző időt kért, de nem sokra ment vele, mert továbbra is a hazaiak akarata érvényesült.

A második negyedben a közönség azt a szolnoki csapatot láthatta, amelyik tavaly bajnoki címet nyert. Gyorsan és ponterősen játszottak Molnárék, és szinte akkor dobtak pontot, amikor csak akartak teljesen megszeppent ellenfelüknek. Negyed óra játékot követően már 22 ponttal vezettek a hazaiak, a lelkes közönség nagy-nagy örömére. Sőt, a szünet előtti utolsó másodpercben a betegséggel bajlódó Cziczás is betett egy duplát, kialakítva ezzel a 44-22-es állást. A vezetést nemcsak eredményes támadójátékának, hanem a jó lepattanózásnak is köszönhették a hazaiak, hiszen még Góbiék 24 lehulló labdát szedtek, addig a vendégek mindössze 16-ot szereztek.

A szünet után nagyon bekezdett a vendéggárda, ám az Olaj néhány jól irányzott triplával még tíz ponton felül tartotta vetélytársát, de már ekkor látni lehetett, hogy nehéz utolsó tíz perc vár a piros-feketékre. A záró felvonásban az ördöngös Mills révén alaposan felzárkóztak a vendégek, de képtelenek voltak utolérni a házigazdáikat. Az utolsó két perc ideges játékából végül az Olaj került ki győztesen, amelyik újabb értékes győzelmet könyvelhetett el. A folytatás szombaton este Kecskeméten lesz az Olaj számára.

Pór Péter: - Örülünk, hogy ebben a sűrű menetelésben is tovább tudjuk tartani jó pozíciónkat.

Dzunics Branislav: - Későn kezdtünk úgy játszani, hogy legyen győzelmi esélyünk. A második félidőbeli teljesítményünkre kell építkeznünk.