Univer KSE - Szolnoki Olaj KK 89–85 (26–23, 17–19, 23–21, 23–22)

Kecskemét, 2000 néző. V: Földházi, Papp P., Kóthay
KECSKEMÉT: SIGURDARSON 8/6, BLAIR 31/12, HORVÁTH Á. 19/3, Jefferson 8, Fiegi 10.
Csere: Szabó Zs. 10, Tóth P., Csorvási 3, Halmai. Edző: Zsoldos András
SZOLNOK: KELLEY 25/3, HOLLINS 26/3, Molnár A. 9/3, Sabaliauskas 4, GÓBI 15.
Csere: CSEH 9/9, Tóth V., Harazin. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 7–6. 7. p.: 18–14, 15. p.: 34–31, 17. p.: 39–35, 23. p.: 49–44. 27. p.: 58–48. 34. p.: 77–65. 38. p.: 81–78.

A felek első alapszakaszbeli meccsét a kecskemétiek 60-54-re nyerték a Tiszaligetben. A szolnoki legénység visszavágni készült, bár nehéz helyzetben várta az összecsapást, hiszen soraiból többen is sérüléssel és betegséggel küszködve vállalták a fellépést. Nem úgy a csapatkapitány, Cziczás László, aki ezúttal nem léphetett pályára.

A két amerikai, Hollins és Blair voltak az elején a csapatok gólfelelősei. Élvezetes és gyors játék folyt a pályán, mindkét oldalon akadtak látványos megoldások és bosszantó hibák is. Tegyük hozzá, a játékosok csúsztak-másztak a pályán minden egyes labdáért. Élvezte a játékot a telt házas közönség, köztük több száz Olaj-szurkoló űzte, hajtotta kedvenceit. A szolnokiak ott loholtak ellenfelük nyakán, soraikból különösen Hollins villogott, aki az első félidőben 19 pontot szórt, ám öt büntetőt elhibázott.

A második félidő egypontos hazai vezetéssel indult. A folytatásban azonban nagyon ráhajtottak Horváthék, sorra szerezték pontjaikat, és mindkét palánk alatt fontos lepattanókat kaparintottak meg. Ekkor úgy tűnt, elhúz a hazai csapat, 62-51. Az Olaj azonban nem hagyta magát, s a negyed végén Cseh és Góbi pontjaival egy triplányira felzárkózott. A zárónegyedben is óriási küzdelem volt a pályán, a hajrában azonban Blair vezérletével bebiztosította győzelmét a jobban büntetőző és lepattanózó kecskeméti legénység. Az Olaj mindent megtett a győzelem érdekében, de ezúttal alulmaradt jól játszó vetélytársával szemben.

Zsoldos András: A csapat bizonyította, hogy tud küzdeni, és fegyelmezetten játszani. Blair és Horváth Ákos pedig extra teljesítményt nyújtott a mai napon.

Pór Péter: Örülök, hogy így szakadt meg az öt meccsen át tartó veretlenségi sorozatunk.