Univer KSE - Mol Szolnok 89-96 (23-23, 23-24, 18-22, 25-27)
Férfi Magyar Kupa - Negyeddöntő, 1. mérkőzés

Kecskemét, 700 néző. Vezette: dr. Valovics, dr. Smied.
UNIVER KSE: MCDANIEL 20/6, Hajdú 11/3, Madison 20/6, Radenkovics 17, Horváth 6.
Csere: TANÁCS 15/3, Dobos. Edző: Molnár Csaba.
MOL SZOLNOK: ANZULOVIC 16/6, PAVLOVICS 32/18, Vaisvila 12/6, OROSZ 16, Trepák 5.
Csere: Stewart 13, Szarvas, Mérész Cs. 2. Edző: Zoran Martic.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 13-6, 8. p.: 17-14, 13. p.: 27-34, 18. p.: 41-40, 23. p.: 50-54, 28. p.: 60-67, 33. p.: 68-76, 37. p.: 80-88.
Kipontozódott: Stewart 36., Trepák a 39., Anzulovics és Radenkovics a 40. p.

Alig 10 napja remek meccset vívtak egymással a felek. Akkor zsúfolt ház előtt a molosok nyertek 97-89-re. Ezúttal nem telt meg a nézőtér, ezek szerint a kupa-negyeddöntő nem hozta úgy lázba a szurkolókat, mint a bajnoki ütközet. Ráadásul a kecskemétiek tartalékosan álltak fel, ugyanis három meghatározó emberük: Takács, Mérész T., és Gambirosa sérülés miatt nem állhatott a rendelkezésükre.

A mieink duplákkal, míg a házigazdák triplákkal kezdtek. Mint az várható volt, a McDaniel—Madison duó tüzelt leginkább, ám közülük csak az előbbi célzott pontosan. Az amerikai irányító vezényletével léptek meg 13-6-ra a hazaiak az első 5 percben. Pavlovics találataival eredt ellenfele nyomába a Mol Szolnok. Ám a vezetést csupán a negyed végén sikerült átvenniük, de akkor is csak pillanatokra, de ennek sem sokáig örülhettek, mert az első 10 perc végén 23-23-as döntetlen állt az eredményjelzőn. A második játékrész Pavlovics hárompontosaival kezdődött, majd Vaisvila növelte a vendégelőnyt. A Kecskemét azonban kapcsolt, Madison és Radenkovics gyártotta a pontokat. Feltűnt ebben az időszakban, hogy milyen szabályosan védekeztek a kecskemétiek, ugyanis a bírók mindössze 8 perc játék után ítéltek ellenük szabálytalanságot. A szünetig csupán egy pont előnyt könyvelhettek el az esélyesebb vendégek. A szünet után a mieink akarata érvényesült, ebben az időszakban higgadtabban oldották meg Oroszék helyzeteiket, mint előtte. Vezetésüket nem fenyegette veszély, de korántsem volt megnyugtató a 64-69-es állás a zárónegyed előtt. Az utolsó felvonásban mindent elkövetett a hazai legénység, hogy csökkentse hátrányát. Molnár edző letámadást vezényelt, ám a Szolnok megtartotta előnyét és bizakodva várhatja a március 12-ei viszszavágót.

Molnár Csaba: - Gratulálok a Szolnoknak, amelynek hosszabb volt a cserepadja, mint a mienk.

Zoran Martic: - Nagyon érdekes meccs volt.