A hajrában biztosította be győzelmét az Olaj KK

Szolnoki Olaj KK - Zalakerámia-ZTE KK 66-60 (14-19, 23-11, 15-15, 14-15)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Hartyáni, Bognár, Pozsonyi.
OLAJ KK: Kelley 14, CZICZÁS 12/9, Hollins 13/3, Sabaliauskas, Góbi 8.
Csere: HARAZIN 10, Ledoux, MOLNÁR A. 9/6, Tóth V. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán
ZTE KK: Miskovics 2, Walters 5, Kámán 6, Hoffmann 7/3, BASETTE 24.
Csere: Keresztes, BAKI 14/12, Simon L. 2. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7-7. 8. p.: 13-15. 14. p.: 22-20. 18. p.: 31-26. 24. p.: 46-32. 34. p.: 55-50. 38. p.: 60-59
Kipontozódott: Walters (40. percben)

A mérkőzés előtt gyászszünetet tartottak, az Olaj technikai vezetőjének Balogh Gyulának a napok-ban elhunyt édesapja emlékére.

Visszavágóra készültek a hazaiak, ugyanis Egerszegen fájó 22 pontos vereséget szenvedtek a felek első alapszakaszbeli összecsapásán. Ennek ellenére meglehetősen halovány játékot nyújtott az Olaj az első negyedben, mind támadásban, mind védekezésben elmaradtak Kelley-ék a várttól. Bár a vendégek sem mutattak semmi extrát, mégis vezettek, mert soraikból az amerikai Basette jól dolgozott a palánkok alatt, a légiós tizenegy pontot szórt tíz perc alatt.

A folytatásban aztán összekapták magukat a hazaiak, Cziczás két triplájával fordítottak. Bár örömük nem sokáig tartott, hiszen Baki is rendre jól célzott távolról, és ezzel kiegyenlítette hátrányát a lelkes vendéggárda. Szerencsére még a szünet előtt Molnár hárompontosával, majd Harazin sorozatban elért dupláival sikerült hét pontos, talán megnyugtató előnyt szerezni.

A fordulást követően ismét meglépett az Olaj vetélytársától, hiszen a 24. percben 46-32-t mutatott az eredményjelző. Ám innen is visszakapaszkodtak a zalaiak, elsősorban Baki és Basette révén. Sőt, a záró felvonás elején újabb hárompontost kaptak a hazaiak, ám 52-50 után Hollins nyolc méteres triplája is beakadt, majd Cziczás dupláját újabb Harazin-pontok követték. Ennek ellenére sem nyugodhattak meg a mieink, mert a kék-fehérek immár sokadszorra is felzárkóztak, két perccel a vége előtt már csak egy pont volt a hátrányuk, 60-59. Szerencsére az utolsó két perc megint a szolnokiaké volt, akik jó büntetőzéssel kicsikarták izzadtságszagú győzelmüket. A folytatás szerdán este lesz az Olaj számára, mikor az Albacomp vendégeként Székesfehérváron lépnek pályára.

Pór Péter: - Régen kaptunk csak hatvan pontot, leginkább ennek köszönhetjük győzelmünket.

Nikola Lazics: - Jól védekeztünk, de nagyon sok jó dobóhelyzetet elhibáztunk és ennyire kevés ponttal nehéz meccset nyerni.