Albacomp - Szolnoki Olaj KK 84-70 (24-13,17-18, 21-19, 22-20)

Székesfehérvár, 1800 néző. Vezette: Valovics, Kapitány, Farkas G.
Albacomp: SIMON 15, Bradford 14/3, RADOVICS 24/6, MCCLENDON 14/3, Bencze 5.
Csere: Soós 8/6, Boozer 4. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.
OLAJ KK: Kelley 9, Cziczás 3/3, HOLLINS 21/6, Sabaliauskas 10/6, Góbi 9.
Csere: Molnár A. 11/3, Harazin 4, Ledoux 3/3, Tóth V. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 5-4, 8. p.: 12-9, 14. p.:28-18, 18. p.: 35-23, 24. p.: 45-43, 28. p.: 58-45, 34. p.: 67-59, 38. p.: 80-66.
Kipontozódott: Cziczás (33.), Bencze, Sabaliauskas (40.).

A felek szolnoki összecsapásán 83-70-es Olaj-siker született, ehhez hasonló jó eredményben Fehérváron is kiegyeztek volna a piros-feketék. Közülük Jurkunas, bár elutazott a mérkőzésre az erőcsatár, játékára továbbra sem számíthatnak a négy közé igyekvő szolnokiak. Azt azonban mindenki tudja, hogy az Albacomp otthonában (is) nehéz nyerni, ez utoljára az alapszakaszban tíz esztendeje sikerült az olajos legénységnek. Az más kérdés, hogy a 2004-2005-ös bajnoki negyeddöntő első meccsén 90-84-es győzelmet arattak Pór Péter tanítványai az ARÉV-csarnokban.

Hollins két duplával nyitott az első percben, de a következő Olaj-pontokra több mint öt percet kellett várni, amit Sabaliauskas szerzett büntetőből. Ebben az időszakban szerencsére még az Alba sem remekelt támadásban, így a nyolcadik percben csak 11-6-ra vezettek Simonék. Közben Cziczást három faultja miatt le kellett cserélni, helyére Molnár állt be, aki rögvest beszórt egy triplát, 12-9. A negyed utolsó két perce már egyértelmű hazai fölényt hozott, Soós és Radovics találataival 11 pontosra hizlalták az előnyüket, 24-13.

Mivel a folytatásban sem sikerültek a vendégek dobásai, és a lepattanókról is rendre lemaradtak, tovább nőtt a kék-fehérek előnye. Sajnos Kelley képtelen volt fazont adni csapata játékának, ezért Pór Péter lecserélte az irányítót. A 16. percben már 33-18 állt az eredményjelzőn, és úgy tűnt, hogy alaposan elhúznak a házigazdák. Ekkor összekapta magát az Olaj, Hollins és a visszatérő Kelley révén sikerült tizenkét pont távolságra felzárkózniuk.

A fordulást követően Sabaliauskas és Hollins is hármast dobott, mellettük Kelley és Molnár is betalált és egy 12-2-es vendégrohammal 45-43-ra módosult az állás. Mindez annak is volt köszönhető, hogy a szünet után az Olaj-tábor hamisítatlan tiszaligeti hangulatot varázsolt a csarnokba.

A hazai csapat időt kért, majd cserélt, és túlélte a kritikus időszakot, sikerült rendeznie sorait. Olyannyira összekapták magukat, hogy egy 11-0-s rohammal visszaállították a régi rendet. A mieink sikerrel statisztáltak az Albacomp feltámadásához, elhibázták dobásaikat és a lepattanó labdákat sem tudták megszerezni. Magyarul amiért megdolgoztak a szünet utáni öt percben, azt a következő ötben lenullázták.

A záró felvonás 62-50-es állásnál kezdődött. Cziczás bevágott egy triplát, nem sokkal utána viszont kipontozódott a vendégek kapitánya. Nagyon akart az Olaj, de 67-59-es állás után az Albacomp egy újabb 12-0-s szakaszt produkált, és ennek köszönhetően végleg eldöntötte a rangadó sorsát. Ráadásul az utolsó percben a Simon Balázs vezérelte hazaiak kiharcolták a 14 pontos különbséget, ami azt is jelenti, hogy ha a két csapat egyenlő pontszámmal végez, az összevetésben a kék-fehérek lesznek előnyben. A szolnoki együttes riválisai közül szerdán az Atomerőmű, a Dombóvár és a Körmend is diadalmaskodott.

Peresztegi Nagy Ákos: - A jó védekezésünknek köszönhettük a győzelmet, és annak, hogy távolról jól dobtunk.

Pór Péter: - A kritikus pillanatokban mindig vétettünk hibákat, így nem tudtunk még jobban felzárkózni.