Szolnoki Olaj - PVSK-Expo Center Pécs 72-61 (23-12, 27-14, 12-16, 10-19)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Hartyáni, Ádám J., Kiss L.
OLAJ KK: Kelley 15/3, CZICZÁS 14/9, HOLLINS 18/3, Sabaliauskas 3/3, Góbi 6.
Csere: Molnár A. 6/6, Harazin 2, Ledoux 4, Cseh Gy. 2, Szabó P. 2, Tóth V. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
PVSK: KUTASI 8/6, Alekszics 17/6, Dénes 10/6, Tóth N. 10, Czigler 6.
Csere: Grebenár 8, Kovács P. 2, Pólya, Lepsényi. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Edző: Völgyi Péter.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-4, 8. p.: 20-6, 15. p.: 34-18, 17. p.: 44-18, 24. p.: 53-37, 28. p.: 59-39, 35. p.: 65-49, 39. p.: 69-57.

Wittmann, Williams, Lapov és Jovanovics különböző okok miatt hiányzott a vendégek soraiból. Tegyük hozzá, hogy Szolnokon látott kezdő ötösüket több klub is szívesen látná soraiban. Góbi pontjaira Czigler válaszolt, majd ezt követően beindult az Olaj-henger. Előbb Kelley és Sabaliauskas, majd kisvártatva Molnár is bevágott egy-egy triplát. Ebben az időszakban nem csak jól dobott az Olaj, hanem remekül is védekezett. Minderre bizonyságul jól fogták a válogatott Dénest és Cziglert és sokáig sikerült kikapcsolni Alekszicset, a szerb dobógépet. A hazai fölény tizenegy pontos előnyt jelentett az első negyedben.

A folytatásban sem változott a játék képe, Molnár hármasát Ledoux duplái és Hollins pontokat érő betörései követték. A fölényes vezetés tudatában Pór edző a fiataloknak is helyt adott, közülük különösen Szabó Péter jeleskedett.

A szünetet követően 50-26-os állásról folytatódott az összecsapás, sajnos az Olaj takarékra kapcsolt, míg a PVSK egyre jobban pörgött. Alekszics mellett Dénes is elkapta a fonalat. A hazaiak a harmadik negyedben mindössze négy triplát szórtak, de így is húsz ponttal vezettek a zárófelvonás előtt.

Az utolsó negyedben négy és fél percig képtelen volt gólt dobni a szolnoki csapat. Szerencsére a vendégek is csak hét pontot értek el ebben az időszakban. Kelley törte meg a vészes hazai gólcsendet, de ezek már nem az Olaj percei voltak. A meccs végén az első félidőbeli jó játéknak és a magabiztos győzelemnek örvendhetett a hazai szurkolótábor.

Pór Péter: - Az első félidőben jó ritmusban játszottunk. Jövő csütörtökön Pécsre látogatunk, sok tartalékolni valónk nincs, olyan agresszíven kell játszanunk, mint tettük azt az első félidőben.

Sztojan Ivkovics: - Két ellentétes félidőt láthattunk.