PVSK-Expo Center Pécs - Szolnoki Olaj KK 89-67 (23-16, 23-21, 22-15, 21-15)

Pécs, 1500 néző, v.: Földházi, Benczúr, Györffy
PVSK: Karageorgiu 4, Williams 8, DÉNES 19/15, Tóth N. 11, LAPOV 24/12.
Csere: ALEKSZICS 16/6, Kutasi, Grebenár 7, Czigler, Pólya, Kovács. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Edző: Völgyi Péter.
OLAJ KK: Kelley 12/3, Hollins 10, CZICZÁS 14/3, Sabaliauskas 4, GÓBI 18/3.
Csere: Harazin, Molnár 3/3, Ledoux, Cseh 3/3, Tóth 3/3. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4-7, 8. p.: 15-12, 13. p.: 28-23, 18. p.: 35-35, 23. p.: 54-41, 28. p.: 62-48, 33. p.: 73-52, 38. p.: 81-62. Kipontozódva: Góbi (36.), Kutasi (40.)

Amint az várható volt, a megműtött Wittman kivételével az összes, Szolnokon még hiányzó pécsi játékos csatasorba állt a csütörtök esti rangadóra. Jól kezdett az Olaj, Cziczás László vezérletével egészen a nyolcadik percig tartotta a lépést vendéglátójával. Akkor azonban több támadást is elrontott, és a hazaiak a két nagy öreg, Lapov és Alekszics tripláival hét ponttal elhúztak.

A második negyed ugyan Alekszics hármasával kezdődött, ám azt követően Góbi zsinórban hét pontot szórt, így egy csapásra szoros lett ismét az állás. Ugyan Dénesék nem ijedtek meg a feltámadó Olajtól, s a játékrész közepére visszaállították a 10 pontos különbséget (33-23), ám miután Kelley is beszórt néhányat, három perc alatt egyenlítettek a piros-feketék, 35-35. A hajrát sajnos megint nagyon elrontotta az Olaj, egy 11-2-es etapot csinálva meglépett a Pécs.

A nagyszünet után aztán a játékvezetők vették kézbe az "irányítást", a hazaiaknak mindent szabad volt, az olajosoknak semmi. A piros-feketék nem is bírták el ezt a nyomást, így pontról pontra növelte előnyét a házigazda. Bár összeszorított fogakkal küzdöttek Góbiék, sikerült is 54-48-ra felzárkózniuk, ám ezzel mintha ellőtték volna a puskaporukat. Alekszics vezérletével a negyed utolsó perceiben ismét megrázta magát a Pécs, és tekintélyes előnyt kiharcolva nyugodtan kezdhette a zárófelvonást.

Az utolsó tíz percben aztán már csak az volt a kérdés, húsz pont fölé tornázza-e a különbséget a baranyai legénység. Megtette. Bár a játékvezetői hármas a találkozó hajrájában megpróbálta kompenzálni korábbi, Olaj csapatát sújtó ítéleteit, mindez már nem befolyásolta a végeredményt. A szolnoki vereség azért is különösen fájó, mert a korábbi meghatározó játékosok, Kelley és Hollins immár sokadjára betliztek ebben az évadban.

Sztojan Ivkovics: - Az extra dobóformánk döntött, ilyen jól még nem dobtuk a triplákat ebben a szezonban. Remélem, a rájátszásra mindenki felépül, és nyugodtan várhatjuk a play offot.

Pór Péter: - Amikor sikerült felzárkóznunk, alapvető hibákat vétettünk, és ez újra és újra megismétlődött.