Albacomp - Mol Szolnok 83-65 (20-15, 20-13, 25-15, 18-22)

Székesfehérvár, 2300 n. V.: Szabó, Benczur.
ALBACOMP: Matus, Lukjanec 6, MOSELEY 18/9, BENCZE 19, LAPOV 15.
Csere: HALM 15/6, THEISZ 4, Góbi 4, Boros 2. Mihalics. Edző: Sterbenz László.
MOL SZOLNOK: Anzulovic 9/3, Pavlovics, VAISVILA 21/9, OROSZ 21, Trepák 2.
Csere: Stewart 1, Mérész Cs. 7/3, Szarvas 4. Rusznák, Cziczás. Edző: Zoran Martic.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 5-15, 15. p.: 31-15(!), 25. perc: 55-34, 35. p.: 69-53.
Kipontozódott: Theisz a 32., Stewart a 39. p.

Okos, összeszedett játékkal nyitottak a fehérváron öt esztendeje nyeretlen molosok, Vaisvila és Anzulovic pontos dobásaival öt perc alatt 10 ponttal léptek meg kapkodó vetélytársuktól. Ezt követően azonban 180 fokos fordulatot vett a mérkőzés. Hazai időkérés és csere után Matus helyett Teisz jött a pályára, Moseley elkapta a fonalat, míg a palánkok alatt a Bencze-Lapov centerduó korlátlan úrnak bizonyult. Ahogy ez lenni szokott, a fehérváriaknak minden sikerült, míg a mieinknek semmi. Az óriási rohanásban Pavlovicsék csupán a kísérletekig jutottak el, 10 perc alatt 26-0-ra (!) kaptak ki. Martic edző lehozta a sértődöttnek tűnő Anzulovicot és Pavlovicsot, helyettük Szarvas és Mérész lépett pályára, ők kevesebbet hibáztak, mint az előttük szereplők. Így a szünet előtt sikerült 38-28-ra megközelíteniük az Albacompot, ám Boros dudaszóval egyben esett duplája egy tucat pontra növelte a felek közötti különbséget.

Sajnos szünet után sem változott a játék képe, a hazaiak pontosabban dobtak, ha tévesztettek, akkor a lepattanókat sikerült megszerezniük. Bizony nagy fölényben játszott a fehérvári legénység a középső negyedben. A záró felvonás 65-43-as állásról indult, szerencsére a mieink némileg összekapták magukat, Orosz és Vaisvila találataival némileg kozmetikáztak a különbségen. Így sikerült megúszniuk a szégyenletes nagy verést, de ez a játék és az eredmény nem kívánkozik be a klub aranykönyvébe.

A folytatás a szolnokiak számára előbb szerdán Zalaegerszegen, majd szombaton a Debrecen ellen lesz, az utóbbi hazai pályán. Egy biztos a székesfehérvári tévésmeccsen mutatott játék, nem adhat okot a bizakodásra.

Sterbenz László: - Bár minden időkérésünk úgy sikerülne, mint a 26-0-ás szakaszunk előtti.

Zoran Martic: - Házigazdáink sokkal jobban játszottak nálunk.