Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 78-59 (28-15, 19-18, 24-11, 7-15)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Papp, Cziffra, Pálla
OLAJ KK: KELLEY 18/12, Cziczás, HOLLINS 22/6, SABALIAUSKAS 9/6, GÓBI 4.
Csere: MOLNÁR A. 16/12, JURKUNAS 5/3, Harazin 2, Cseh Gy. 2, Tóth V., Szabó P. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
ATOMERŐMŰ SE: Mészáros Z. 7, Murry 5/3, Kiss Zs., HORVÁTH Z. 13/6, Csaplár-Nagy E. 7/3.
Csere: Toroman 3/3, Gulyás 5, Panta 2, STEVENSON 17. Vezetőedző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7–6, 8. p.: 20–12, 14. p.: 34–25, 18. p.: 47–28, 24. p.: 53–39, 28. p.: 63–40, 35. p.: 74–50
Kipontozódott: Hollins (38. p.)

Az alapszakasz utolsó, hazai meccsét játszotta az Olaj, melyen hosszú idő után ismét szerepelhetett Andrius Jurkunas. Bizony kellett is litván center, hiszen nélküle finoman szólva is foghíjas volt mostanság a piros-feketék játéka. A vendég atomvárosiak viszont a bokasérüléséből felépült Gulyás Róberttel soraikban vártak a felek számára egyaránt fontos mérkőzésre.

Csaplár-Nagy triplája nyitotta meg a pontok sorát, majd az Olaj ellentámadását követően a center belerúgott Cziczásba, aki ezért orvosi ápolásra szorult. Cziczás helyére Molnár érkezett, aki duplával mutatkozott be. A folytatásban nagyon beindult az Olaj, Hollins-ot nem tudták tartani a paksiak, az amerikai játékos 17 pontot dobott az első negyedben. Mellette Kelley és Molnár sem maradt adós a találatokkal, így biztosan vezetett az Olaj a nehezen magára találó Paks ellen.

A második negyedben Toroman szépített, majd letámadással kísérletezett az ASE. Némi zavar után azonban az Olaj összeszedte magát, és a közönség által éltetett Jurkunas vezérletével és Kelley ponterős játékával tovább tartották előnyüket a hazaiak. A szünet után is nagy offenzívát indított a szolnoki gárda, ebben az időszakban szinte minden sikerült Kelley-éknek, míg a vendégoldal tétlen szemlélője volt a Tisza-partiak remeklésének.

A záró negyedben zónára tértek át a vendégek, az Olaj pedig elkapkodta támadásait, ezért nem lett nagyobb a felek közötti különbség. Megérdemelt sima Olaj-siker született, mellyel a csapat tagja lett a rájátszás mezőnyének.

Pór Péter: - Azt mondtam az öltözőben a fiúknak, és, amit a labdarúgóknak is üzenek: ez férfi munka volt!

Sabáli Balázs: - Ennyi hibával és eladott labdával még egy gyengébb képességű csapatot sem lehet legyőzni, nem hogy egy Szolnokot, hazai pályán.