Óriási dobópárbajban győzött a szombathelyi legénység

Falco KC-Szombathely - Szolnoki Olaj KK 107–93 (29–29, 27–12, 18–23, 33–29)

Szombathely, 1500 néző. V: Valovics, Ádám, Kóthay
Szombathely: KÁLMÁN 16/6, Váradi 11/3, DOYNE 20, KAZLAUSKAS 33/12, ALIAKSZEJEV 11.
Csere: Borszéki 7/3, Feigl 2, Csirics 5/3, Pankár, Will 2. Edző: Szrecsko Szekulovics.
Szolnok: KELLEY 30/12, Cziczás 5/3, HOLLINS 23, SABALIAUSKAS 20/15, Góbi 7.
Csere: Molnár A. 5/3, Cseh, Harazin 3. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Kipontozódott: Váradi (35. p.), Hollins (38. p.)
Az eredmény alakulása. 2. p.: 4–3. 4. p.: 6–15. 9. p.: 26–22. 11. p.: 29–29. 13. p.: 38–29. 20. p.: 56–39. 24. p.: 61–43. 25. p.: 66–53. 28. p.: 72–55. 32. p.: 79–69. 33. p.: 87–71. 39. p.: 100–90.

Pór Péter vezetőedző ismét nem számíthatott Andrius Jurkunasra. A litván légiós ugyan bemelegített társaival együtt, ám nem vállalta a játékot. Ellenben a már biztos alapszakaszgyőztes vasiaknál sérülését követően ismét pályára lépett a szerb dobógép, Csirics.

Az első negyedben nagyon jól tartotta magát a szolnoki csapat, Kelley dupláival és Sabaliauskas tripláival mintegy hat percig vezetett. A folytatásban azonban feljöttek a házigazdák, a triplaspecialista Kazlauskas is elkapta a fonalat, míg a palánk alól a fehérorosz óriás, Aliakszejev termelte a pontokat. Ám az első negyed végén még döntetlent mutatott az eredményjelző.

A rövid szünetet követő három percben a Falco egy 9-0-s rohammal távolodott a címvédő Olajtól. Sőt, a negyed végére Doyne találataival immár 15 pontosra nőtt a felek közötti különbség. Leginkább azért, mert az Olaj játéka meglehetősen pontatlanná vált, Kelleyék ziccereket hibáztak, amit a hazaiak rendre megkontráztak.

A szünet után tovább növelte előnyét a Falco, ám a szolnokiak nem hagyták magukat, Hollins és Kelley vezérletével faragtak hátrányukból, sőt, a negyed utolsó percében Sabaliauskas hármasával már csak tíz pont volt a felek közötti távolság.

A záró felvonásban pontra pont volt a válasz, majd Kálmán távoli találatával ismét 15 ponttal meglógtak a hazaiak. Ezután is folytatódott a dobópárbaj, és mint ahogy várható volt, ebben alulmaradt az Olaj. Tulajdonképpen csak a második negyedben játszottak rosszul a szolnokiak, az akkor összeszedett 15 pontos hátrányuk megmaradt a mérkőzés végéig.

Az alapszakasz záró meccsét a mieink pénteken este játsszák Körmenden.

Szrecsko Szekulovics: - Fontos volt számunkra, hogy a balul sikerült kupadöntőt követően megverjük a címvédőt, és visszazökkenjünk a régi kerékvágásba.

Pór Péter: - Közönségszórakoztató meccsen mindkét csapat jól játszott, ezúttal nem a védekezésen volt a hangsúly.