Vereséggel zárta az alapszakaszt a címvédő Olaj KK

Polaroid-Lami-Véd-Körmend - Szolnoki Olaj KK 96-77 (25–22, 25–23, 19–16, 27-16)

Körmend, 1800 néző. V: Hartyáni, Pálla, Győrffy
Körmend: THOMAS 21/9, FODOR M. 19/15, Trummer 6/6, HENDERSON 11, VAVRA P. 10.
Csere: OCITTI 20/12, Ferencz 9/3. Edző: Krivacsevics Dragoljub.
Szolnok: KELLEY 26/9, Cziczás, Hollins 8, Sabaliauskas 10/6, GÓBI 15.
Csere: Cseh 6/6, Molnár A. 6/6, Harazin 6. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–7. 7. p.: 20–11. 11. p.: 25–24. 16. p.: 42–32. 19. p.: 46–45. 23. p.: 56–45. 25. p.: 60–48. 29. p.: 67–61. 34. p.: 79–65. 37. p.: 86–70. 39. p.: 94–75.
Kipontozódott: Cseh (35.), Vavra P. (38. p.)

Mindkét csapat tartalékosán állt fel az alapszakasz záró fordulójában. A vendégeknél Jurkunas, míg a hazaiaknál Fodor Gergely nem tudta vállalni a fellépést.

Az első percekben még egymás nyomában loholtak a felek, ám a negyed felénél Fodor és Trummer tripláival megléptek a házigazdák. A végére azonban Kelley vezérletével felzárkóztak a szolnokiak három pont távolságra.

A második negyedben mintegy öt percig nem nőtt a különbség, ezt követően azonban Ocitti találataival tíz pontra megléptek a Rába-partiak. A negyed utolsó előtti percében azonban Sabaliauskas is betalált távolról, és újra látható távolságra zárkózott fel az Olaj.

A szünet után is hat-hét pontos előnnyel kalkulálhatott a hazai együttes. Igazából még a záró negyed elején sem volt komoly a távolság a csapatok között. A hajrá azonban egyértelmű vasi fölényt hozott. Fodor és Ocitti dobásaira alig érkeztek vendégválaszok, így magabiztos körmendi siker született.

Az Olaj sajnos hozta idegenbeli formáját, mivel a védekezés sok kívánnivalót hagyott maga után, nem sikerült szoros eredményt elérnie Körmenden. A folytatásban a pécsi együttessel játszanak a mieink, ám ha a csapat továbbra sem fog védekezni, nem lesz esélye a négy közé jutásra.

Bár még hivatalos időpontok nincsenek a negyeddöntőre, minden bizonnyal először április utolsó napján találkozik egymással a két csapat a Baranya megyei fővárosban.

Pór Péter: - A negyedik negyedben elegendő volt egy rövidzárlat ahhoz, hogy a Körmend elhúzzon, s onnan már nem tudunk fölállni. Örülök annak, hogy néhány kulcsjátékosom formája felfelé ívelő. Ez biztató jel a rájátszás előtt.