25 pontos kiütéses győzelemmel vette el az Olaj a Pécs pályaelőnyét

PVSK-Expo Center Pécs – Szolnoki Olaj KK 79-104 (25-30, 17-19, 20-22, 17-33)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Play-Off, Negyeddöntő - 3. mérkőzés

Pécs, 1500 néző. V.: Papp, Benczur, Szilas.
PVSK: Karageorgiu 8/6, WILLIAMS 20/3, Dénes G. 8/6, Tóth N., Lapov 8/3.
Csere: Kutasi, ALEKSZICS 26/6, Grebenár 9, Czigler, Hosszú. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Edző: Völgyi Péter.
OLAJ KK: KELLEY 14/9, CZICZÁS 16/9, HOLLINS 27/6, SABALIAUSKAS 25/21, JURKUNAS 11/6.
Csere: GÓBI 5/3, HARAZIN 2, MOLNÁR A. Vezetőedző: PÓR PÉTER. Edző: TASNÁDI ZOLTÁN.
Kipontozódott: Williams (37. p.).
Az eredmény alakulása: 4. p.: 13-10, 8. p.: 22-20, 14. p.: 30-37, 18. p.: 37-46, 25. p.: 54-56, 28. p.: 60-60, 34. p.: 68-76, 38. p.: 75-95.

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-1, az Olaj javára.

A könyöksérüléssel bajlódó Sabaliauskas kosarával indult a találkozó. Az első öt percben három triplát is beszórtak a vendéglátók, majd Lapov ellen sportszerűtlen hibát ítéltek a játékvezetők, Cziczás pedig értékesítette a büntetőket. A folytatásban is nagy dobópárbaj alakult ki a felek között, az Olaj részéről Hollins, míg a hazai részről Williams szórta a kosarakat. De az első negyed végén már a jól játszó Olaj vezetett.

A továbbiakban is remekeltek a vendégek, Hollins mellé Góbi is felzárkózott a pontgyártásban, s tőle szokatlan módon triplát dobott a hazai kosárba. A második negyed zárása előtt már tizenkét ponttal is vezettek a vendégek, mikor az utolsó percben Williams találataival hét pontra zárkózott fel a pályaválasztó csapat.

A szünet után a hazai gárda Alekszics pontjaival egyre közelített vendégeihez, és a 28. percben utol is érte őket. Az Olaj azonban kilábalt a hullámvölgyből, most már Kelley is elkapta a fonalat, majd Sabaliauskas is beszórta hetedik (!) tripláját. Innentől már teljes egészében az Olaj akarata érvényesült, Hollinsék szinte akkor dobtak gólt, amikor csak akartak.

A vége kiütéses vendéggyőzelem lett, ami egyben azt is jelenti, hogy a mieink 2-1-re vezetnek a három győzelemig tartó párharcban. Pénteken hazai pályán bebiztosíthatják győzelmüket.

Sztojan Ivkovics: - Ma mindenki extrát nyújtott, kivéve mi.

Pór Péter: - Fontos győzelmet arattunk, ám ezzel még semminek sincs vége. Hatalmas csatára számítok Szolnokon, a sikerhez és az elődöntőbe jutáshoz szükségünk van minden szurkolónk támogatására.