Túlórában, drámai csatában veszített az Olaj

2008. 05. 09.

Szolnoki Olaj KK - PVSK-Expo Center Pécs 74–76 (23-16, 13-17, 14-18, 14-13, 10-12)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Play-Off, Negyeddöntő - 4. mérkőzés

Szolnok, 3000 néző. V:Hartyáni, Bognár, Farkas.
OLAJ: KELLEY 26/12, Cziczás 5/3, Hollins15/3, Sabaliauskas 6/6, Góbi.
Csere: MOLNÁR A 15/9., Jurkunas 5/3, Harazin 2. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
PVSK: WILLIAMS 21/6, JOVANOVICS 11/3, Dénes G. 12/9, Lapov 6/3, GREBENÁR 18.
Csere: Alekszics 8/6, Tóth N., Czigler, Kutasi. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Edző: Völgyi Péter.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 11–7. 9. p.: 21–10. 14. p.: 31–23. 16. p.: 31–29. 23. p.: 40–37. 28. p.: 46–50. 36. p.: 54–56. 38. p.: 56–62. 40. p.: 61–64. 43. p.: 70–64. 45. p.: 74–71.
Kipontozódott: Hollins (40.), Jurkunas (44)

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-2

A felek harmadik meccsén Pécsett kellemes meglepetésre 104-79-es Olaj-siker született. Mivel az előző két találkozón oda-vissza a pályaválasztók nyertek, így a mieink jutottak lépéselőnyhöz a három győzelemig tartó párharcban. Az elődöntőbe jutáshoz szükséges egy győzelmet tegnap kellett megszerezni Pór Péter csapatának. A tiszaligeti arénában minden adott volt egy jó meccshez, hiszen a két kiváló csapatot, zsúfolt ház és karneváli hangulat fogadta.

Williams duplájára Kelley nyolc ponttal, közte két triplával válaszolt. Majd Grebenár is beköszönt a palánk alól, erre fel, Cziczás beszórta csapata harmadik tripláját is, 11-5. Ivkovics azon nyomban időt kért, és próbálta rendbe szedni csapatát. Nem sok sikerrel, mert továbbra is az Olaj akarata érvényesült. A negyed utolsó percében már 23-10-re vezetett az Olaj, mikor Alekszics és Dénes is betalált távolról, közelebb hozva ezzel csapatát a vendéglátókhoz.

A második negyedben nagyon összekapta magát a PVSK, hiszen tizenegy pontot dobtak, míg az Olaj hét pontra volt képes öt perc alatt, 31-27. Most Pór Péter kért időt, Kelley kilenc méterről bevágott egy hármast, válaszul Lapov öt pontot dobott zsinórban. Szerencsére, Molnár az alapvonalon megverte Kutasit és ziccert dobott a félidő végén.

A szünet után folytatódott az öldöklő csata, Sabaliauskas bedobta első tripláját, majd Molnár is elért egy hármast. Miközben Hollins megkapta negyedik személyi hibáját, ezzel a kispadra kényszerült a légiós. Meg kell említeni, hogy a nézők folyamatosan tüntettek a bíró-trió ellen, amelyik nagyon szélsőségesen fújta a sípot, inkább a Pécsnek kedvezve. A vendégek agresszív és borzasztó kemény védekezése abszolút nem ízlett a hazaiaknak. Közben szép lassan megléptek a fekete-fehérek, a záró negyedben hol hat, hol négy ponttal vezettek. Az Olaj védőpalánkja alatt szinte nem lehetett tartani Grebenárt, aki egymás után érte el pontjait és már-már győztesnek látszott csapata, hiszen az utolsó percben 58-64-et mutatott az eredményjelző. Kelley és Sabaliauskas triplájával egyenlített az Olaj, 64-64 a rendes játékidő végén.

A túlórában viszont az Olaj látszott győztesnek, hiszen Kelley egymás után szerezte a pontokat, így 72-66-ra vezetett a házigazda. A Pécs azonban óriási hajrát nyitott, Alekszics, Dénes és legutoljára, két másodperccel a vége előtt Jovanovics triplájával megnyerte a meccset.

Ezzel kettő-kettőre alakult a három győzelemig tartó párharc, amelynek mindent eldöntő meccsét Pünkösd vasárnap játsszák Pécsett.

Pór Péter: - Vasárnap még egyszer be kell bizonyítanunk, hogy milyen erősek vagyunk idegen pályán is.

Sztojan Ivkovics: - Extra mérkőzés volt, ami kettő kettes döntetlenre alakult, vasárnap a mi csarnokunkban folytatjuk a párharcot, ahol mindenképp döntés születik.