PVSK-Expo Center Pécs – Szolnoki Olaj KK 73-78 (16-20, 21-15, 19-21, 17-22)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Play-Off, Negyeddöntő - 5. mérkőzés

Pécs, 4000 néző. V.: Földházi, Papp P., Király
PVSK: S. Jovanovics 6, WILLIAMS 15/3, Dénes 2, GREBENÁR 18, LAPOV 13/9.
Csere: ALEKSZICS 17/9, Tóth N. 2, Kutasi. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Edző: Völgyi Péter.
OLAJ KK: KELLEY 21/9, Cziczás, HOLLINS 20/6, SABALIAUSKAS 14/12, JURKUNAS 9/3.
Csere: MOLNÁR A. 5/3, HARAZIN 9, Góbi. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 4–3, 6. p.: 8–12, 13. p.: 22–22, 17. p.: 31–27, 23. p.: 43–38, 26. p.: 46–49, 33. p.: 58–62, 37. p.: 63–73.
A három győzelemig tartó párharc végeredménye: 3–2 a Szolnok javára.

Óriási fegyvertényt hajtott végre a Szolnoki Olaj kosárlabdacsapata, amelyik a negyeddöntő ötödik összecsapásán 78-73 -as győzelmet aratott a Pécsi VSK otthonában. Ezzel a sikerrel a címvédő szolnoki gárda bejutott az elődöntőbe, melyben a Körmenddel fog találkozni. Megismétlődik tehát a tavalyi bajnoki finálé. A piros-fekete csapatok három győzelemig tartó páros csatája szerdán este kezdődik a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

Kmézics Zorán érti a sportág lényegét. A játékosként az Olajjal, edzőként a Kaposvárral bajnoki aranyérmes szakember szombaton megmondta, hogy a Szolnok idegenben sokkal könnyedebben játszik, és megnyeri az ötödik összecsapást. Igaza lett a jelenleg a Tisza-partiak női csapatát irányító szakvezetőnek.

Végig kiélezett csatát vívott egymással a két rivális, amelyben egyszer a Pécs húzott el nyolc ponttal a harmadik negyedben (23. p.: 43-35), ám előnyét nem tudta megtartani vagy növelni. - Túl sok könnyű kosarat kaptunk ebben az időszakban, ezért ért utol bennünket pillanatok alatt a Szolnok - indokolt Sztojan Ivkovics, a PVSK szakmai igazgatója. Aztán a negyedik negyed közepén a vendégek szereztek 11 pontos előnyt (35. p.: 60-71), melyet a 39. percben Dénes Gábor egyenlített ki (73-73).

Hogy aztán a pécsi szurkolók már "csupán" megtapsolják sportszerűen küzdő együttesüket, a szolnoki drukkerhadat pedig majd szétvesse az öröm. Történt, hogy Vernard Hollins csak az egyik büntetőjét dobta be (73-74), ám a több mint fél éve sérüléssel bajlódó Andrius Jurkunas, aki már lépni is alig tudott, sorsdöntő lepattanót szerzett. - Bent a pályán nem érzi az ember, hogy fájna bármije is. Előtte hibáztam, jóvá kellett tennem - mondta a litván center.

A támadás végén Thomas Kelley-nek ütöttek oda, a végig zseniálisan játszó irányító nem hibázta el egyik büntetőjét sem. - Nem probléma, ha ilyen szituációban kell odaállnom, de nemcsak azért nyertünk, mert bedobtam, azért nyertünk, mert ennek a csapatnak van szíve! És az ilyen forró csatákban ez dönthet - árulta el a siker titkát a légiós.

A hátralévő 14 másodpercben egy triplával még egyenlíthetett volna a hazai csapat, ám a Szolnok kivédekezte a támadást, Drágán Alekszics lehetetlen szituációból próbálkozott. Nem ment be, Hollins még végigszáguldott a pályán, és óriási zsákolással pontot tett a párharc végére.

Sztojan Ivkovics: - Gratulálok a közönségnek, megmutattuk, hogy 4000 szurkoló is tud normálisan viselkedni, és a győztes nyugodtan ünnepelhet. Jobb volt a Szolnok.

Pór Péter: – Ilyen a sport, az egyik csapat győz, a másik veszít. A Pécs mindent megtett, nekünk szerencsénk volt.