Lami-Véd-Körmend - Szolnoki Olaj KK 73-63 (15-16, 14-16, 21-18, 22-13)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Play-Off, Elődöntő - 2. mérkőzés

Körmend, 2500 néző. V.: Földházi, Cziffra, Pálla.
KÖRMEND: Thomas 11/3, Fodor M. 9/3, Ferencz 2, OCITTI 14/3, VAVRA 16/3.
Csere: HENDERSON 10, Trummer, FODOR G. 11/3. Vezetőedző: Krivacsevics Dragoljub.
OLAJ: KELLEY 23/9, Hollins 12, Cziczás 8/6, Sabaliauskas 3/3, JURKUNAS 14/3.
Csere: Molnár 3/3, Harazin. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.

Az eredmény alakulása. 9. p.: 11-16. 14. p.: 21-19. 19. p.: 27-32. 23. p.: 35-35. 25. p.: 35-40. 27. p. 42-41. 29. p.: 47-50. 31. p.: 53-50. 35. p.: 61-55. 36. p.: 61-59. 39. p.: 70-59.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-1.

A bajnoki elődöntő második mérkőzésére is szép számú szurkolóhad kísérte el a címvédő Olaj gárdáját. A két piros-feketébe öltözött nézősereg hatalmas hangpárbaja közepette Henderson szórta be a mérkőzés első pontjait. Erre Sabaliauskas egy triplával válaszolt. Megítélés kérdése, hogy a felek rosszul dobtak vagy jól védekeztek, de lényeg az, hogy az elején meglehetősen kevés pont esett.

Érdekesség, hogy az összecsapás első faultját csak az ötödik percben ítélték a játékvezetők, a fentebb emlegetett Henderson ellen. A folytatásban Cziczás is betalált távolról, példáját Ocitti is követte, így egymás nyomában loholtak a csapatok. Az első negyed végén meglóghatott volna az Olaj, hiszen Kelley pontjaival már 11-16 is volt az állás. A hazaiak azonban Ocitti és Fodor G. kosarával szorossá tették az állást a kis szünetig.

A második negyed elején a Fodor testvérek kosarával visszavették a hazaiak a vezetést, majd az előző mérkőzés hőse, Hollins zsákolt egy óriásit a vendégtábor nagy-nagy örömére. Most inkább a Körmend vezetett, az Olaj nehezen boldogult a hazaiak letámadásával. Szerencsére a szünet előtt Kelley még két triplát is beszórt, így vendégelőnnyel ért véget az első félidő.

A második. félidőben továbbra is három magas emberrel lépett pályára a Rába-parti együttes. Továbbra is sok volt a hiba mindkét oldalon, az Olaj nehezen boldogult a körmendi zónával, de általában négy-öt ponttal vezettek Kelleyék. A folytatásban úgy tűnt, hogy belelendült mindkét társaság, mert elkezdtek potyogni a pontok. Látványos volt a Fodor G. és Sabaliauskas triplaváltása is. A negyed végén Cziczás adott egy remek asszisztot Hollinsnak, aki nem hagyta ki a helyzetet, majd Ferencz is szépített, sajnos még egy duplát dobtak a hazaiak, így a záró játékrész 51-50-es állásról kezdődött.

A Rába-partiak jobban kezdték az utolsó játékrészt, hiszen Fodor M., Fodor G. és kisvártatva Henderson is duplát szerzett. A szolnokiak viszont kihagyták lehetőségeiket. Pór Péter időt kért, próbálta rendezni a sorokat. A vendéglátók azonban a végjátékra már tizenegy pontos előnyt szereztek. Az utolsó két percben ugyan feljött hét pontra az Olaj, ám Vavra hárompontosa végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Ezzel döntetlenre alakult a felek három győzelemig tartó párharca. A folytatás kedden este hatkor lesz a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

Krivacsevics Dragoljub: Olyan meccs volt, amilyenre számítottam. Tudtam, hogy ha jól játszunk, meg tudjuk nyerni.

Pór Péter: Legfőképpen azért kaptunk ki, mert a mai meccsen nem úgy dobtuk a hármasokat, ahogy mostanában szoktuk.