Lami-Véd Körmend - Szolnoki Olaj KK 84-71 (19-23, 17-19, 23-6, 25-23)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Play-Off, Elődöntő - 4. mérkőzés

Körmend, 2500 néző. Vezette: Valovics, Király, Györffy.
KÖRMEND: Fodor M. 4, FERENCZ 19/15, HENDERSON 17, Ocitti 11/3, VAVRA 12.
Csere: Thomas 6, FODOR G. 12, Trummer 3/3. Vezetőedző: Krivacsevics Dragoljub.
OLAJ: KELLEY 20/3, CZICZÁS 13/9, HOLLINS 22/6, Sabaliauskas 3/3, Jurkunas 2.
Csere: Molnár 7/3, Harazin 4, Góbi. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.

Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-10, 8. p.: 12-20, 15. p.: 24-30, 8. p.: 29-40, 24. p: 49-42, 28. p.: 55-46, 35. p.: 66-64, 38. p.: 78-70.

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-2.

A bajnoki elődöntő negyedik mérkőzésére is szép számú drukkerhad kísérte el a címvédő Olaj gárdáját a vasi kosárfellegvárba. A két piros-feketébe öltözött szurkolótábor óriási hangpárbaja közepette Hollins duplájával indult a derbi. Lehet mondani, hogy nem takarékoskodtak a munícióval a felek, hiszen Hollins pontjait továbbiak követték. Külön öröm, hogy inkább a mieink termelték a kosarakat, ennek köszönhetően a hetedik percben 12-17 állt az eredményjelzőn. Erre fel időt kértek a hazaiak, majd zónavédekezésre váltottak. Ám Hollins révén az Olaj átdobta a zónát. Már tíz ponttal is vezetett a Szolnok, ám három eladott labdájuknak köszönhetően könnyű gólokat dobtak a hazaiak, mellyel négy pontra zárkóztak fel a tízedik perc végén.

A folytatásban jól jöttek Cziczás triplái és Harazin duplái, a Körmend pedig kapkodott, 29-40. A szünet előtti két percben azonban a szolnokiak szórták el elhamarkodottan a labdákat, a hazaiak pedig öt pontot faragtak hátrányukból, 36-42.

Az első félidő statisztikáját böngészve érdekesség, hogy mindkét csapat 48 százalékkal dobott a mezőnyből, tizenöt volt a lepattanó arány és az eladott labdák száma is egyenlő volt. Ám a vendégek mind a hat büntetőjüket értékesítették, míg a Körmend nyolcból csak hármat dobott be.

A térfélcserét követően az Olaj percekig kosárra sem tudott dobni, míg a pályaválasztó csapat egy 11-0-ás rohammal 47-42-re fordított. Csaknem hat percet kellett várni az első szolnoki pontra, ami Kelley büntetőjéből született meg. Ha hiszik, ha nem, a szünet utáni első mezőny kosarat Hollins a 28. percben szerezte, így nem csoda, hogy a záró játékrész 59-48-as Rába-parti vezetéssel indult.

Az utolsó felvonásban azonban Hollins, Kelley és Molnár találataival 66-64-re alakult az állás. Sajnos elmaradt a várt egyenlítés, ellenben sorra születtek a vasi pontok Ferencz és Henderson révén, így megint eltávolodtak a házigazdák 78-70-re. A végjátékban sajnos már nem volt esélye a győzelemre a szolnoki csapatnak.

A mindent eldöntő ötödik mérkőzést vasárnap este 6 órakor játsszák a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

Krivacsevics Dragoljub - A szünet után jól játszottunk és ez eldöntötte a meccset.

Pór Péter: - A harmadik negyed béli rövidzárlat miatt nem tudtunk győzni.