Szolnoki Olaj KK - Lami-Véd-Körmend 65-66 (18–18, 22–17, 17–22, 8–9)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Play-Off, Elődöntő - 5. mérkőzés

Szolnok, 3000 néző. Vezette: Hartyáni, Cziffra, Pálla.
OLAJ KK: KELLEY 19/9, Cziczás, Hollins 10/3, Sabaliauskas 3/3, JURKUNAS 17/6.
Csere: Molnár A. 3, GÓBI 7/3, Harazin 6. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
KÖRMEND: THOMAS 13, Ferencz, FODOR G. 9/3, HENDERSON 17, Ocitti 10/6.
Csere: Vavra P. 6, FODOR M. 11/6, Trummer. Vezetőedző: Krivacsevics Dragoljub.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 10-2. 7. p.: 10-11. 15. p.: 22-27. 22. p.: 45-37. 26. p.: 50-50. 27. p.: 52-53. 36. p.: 59-59. 38. p.: 59-65. Kipontozódott: Fodor G. (37. p.), Hollins (38. p.)

A három győzelemig tartó párharc végeredménye: 3-2 a Körmend javára.

Elérkezett a döntés pillanata a párharcban. Az előző négy mérkőzés nem hozott döntést: szikrázó összecsapásokon két Olaj és két körmendi siker született. A hangulatra az ötödik mérkőzésen sem lehetett panasz: a szurkolók a bemutatkozáskor alaposan "befűtötték" a tiszaligeti csarnokot.

Alig telt el három perc a derbiből, és már 10-2-re vezetett az Olaj. A hazai pontok felét Jurkunas termelte. Amilyen gyorsan jött az előny, olyan gyorsan el is fogyott, sőt, a hetedik percben már Hendersonék vezettek egy ponttal. Pór edző időt kért, csapata megint elment öt egységnyivel, de a negyed végén már 18-18 volt az állás.

A folytatásban a Körmend több könnyű kosarat dobott centerből, míg a hazaiak szenvedtek a vendégek zónájával szemben, 22-27. Jött Góbi, vele masszívabb lett a szolnoki gárda játéka, sőt, 35-35 után a center zsákolásával vezetett újra az Olaj, majd a félidő utolsó másodpercében Jurkunas trojkájával öt pont lett az előny, 40-35.

A szünet után már sűrűn potyogtak a pontok, és Jurkunasék megléptek 45-37-re. Sajnos nem sikerült megtartani előnyüket, és a szívós vendégek ismét csak kiegyenlítették hátrányukat.

A záró felvonás is 57-57-es állásnál kezdődött. Ha hiszik, ha nem, öt perc alatt a Szolnok egy, míg a Körmend is csak két pontot dobott. Ellenben óriási ziccerek maradtak ki mindkét palánk alatt. Várható volt, hogy az a gárda nyer, amelyik hamarabb kap lábra. Ez sajnos a Körmend volt, Henderson remeklésével 61-65 állt az eredményjelzőn. Molnár és Harazin révén szépített az Olaj, de az utolsó támadásukat elkapkodták a hazaiak, és így a Körmend egy ponttal megnyerte a meccset, és így a páros csatát is.

Pór Péter: - Nagyon nagy esélyt szalasztottunk el, de ne feledjük, hogy a rájátszás előtt honnan indultunk.

Krivacsevics Dragoljub: - Igazi play-off meccs volt. Valamivel nyugodtabb játékunknak köszönhetjük győzelmünket.