Albacomp - Szolnoki Olaj KK 90–68 (28–18, 20–16, 23–24, 19–10)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Play-Off, Harmadik helyért - 1. mérkőzés

Székesfehérvár, 1300 néző. V: Dr. Valovics, Kóthay, Bognár T.
ALBACOMP: SIMON 17/3, BRADFORD 15/9, RADOVIC 22, MCCLENDON 18, Bencze 4.
Csere: Hanga 8/3, Boozer 4, Dávid G. 2, Antal, Keller. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.
OLAJ KK: KELLEY 17/9, Cziczás, HOLLINS 17/9, Sabaliauskas 7, Jurkunas 6.
Csere: Molnár A. 4, Harazin 1, GÓBI 10, Cseh 6/6, Tóth V., Gaál R. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 6–5. 5. p.: 8–7. 7. p.: 19–18. l2. p.: 32–20. 15. p.: 39–26. 18. p.: 46–32. 22. p.: 50–38. 24. p.: 55–47. 28. p.: 66–55. 32. p.: 73–58. 35. p.: 79–64. 38. p.: 88–68.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 az Albacomp javára.

Három évvel ezelőtt, a bajnoki negyeddöntő első meccsén, 90-84-es győzelmet arattak Pór Péter tanítványai az ARÉV-csarnokban. Azóta azonban nem termett babér számukra, az idei évadban tizennégy pontos fehérvári siker született az alapszakasz 22. fordulójában. Egyértelmű, ha a szolnoki gárda érmet akar nyerni a bajnokságban, egy meccsen legalább győznie kell Székesfehérváron.

Az Olaj első hét pontját Sabaliauskas szerezte triplából, illetve betörésekből, a másik oldalon pedig McClendon értékesítette a lecsorgó labdákat. A hatodik percben Kelley ziccerével 12-13-ra alakult az állás az Albacomp pedig időt kért. Simonéknak láthatóan jót tett a fejtágítás, mert Radovics és Bradford kosaraival pillanatok alatt fordítottak 21-15-re. Most Pór edző kért időt, s Kelley egy szép triplával szépített. A mintegy ötven főnyi Olaj-tábor öröme azonban nem tartott sokáig, mert az utolsó másfél percben csak hazai kosarak születtek, így a negyed végén 28-18 állt a táblán.

A folytatásban sem javult a helyzet, 35-22-es állásnál Pór edző kikérte újabb idejét, mielőtt beláthatatlan távolságra került volna csapata. Túl nagy sikerrel nem járt a szakember, mert tanítványai továbbra is gyengén teljesítettek. Már 46-26-ra is vezettek a kék-fehérek, mikor Cseh Gyuri két triplával kozmetikázott az álláson. A félidő hajrájában azonban ismét fehérvári pontok estek és tetemes, 14 pontos különbség alakult ki a felek között, 48-34.

A fordulás után egy 7-2-es rohammal nyitott az Olaj. Előbb Kelley, majd sajnos Simon triplája is beesett. Igyekezett az Olaj, Góbi pöcijével 55-49 lett az állás. A folytatásban a mieink két triplát is beszórtak, a hazaiak pedig mintha állva maradtak volna. Mielőtt azonban a vendégek győzelmi reményeket táplálhattak volna, Simon és Bradford találataival újra tíz egység fölé nőtt a különbség, 71-58.

A záró játékrészben tovább nőtt az együttesek közötti távolság, mivel az Alba csaknem mindegyik támadását góllal fejezte be, a szolnokiak pedig csak szórványosan találtak be, így szép lassan húsz pont lett a különbség. Az Olaj-tábor Cseh Gyurit követelte a pályára, Pór edző kérésüknek eleget tett, de az utolsó percek parkettball kosárlabdájában már nem változott a különbség.

Az első játékrészben mutatott gyenge és szertelen játékának köszönheti vereségét az Olaj. Javítási lehetőség szombaton este lesz számukra a tiszaligeti visszavágón.

Peresztegi Nagy Ákos: - Elemekkel megküzdve, helyenként jó játékkal sikerült ma nyernünk. Nem szeretnék a jövő héten edzést tartani.

Pór Péter: - Túl korai volt még a bronzmérkőzés, a Körmend elleni ötmeccses csatát még nem tudtuk kiheverni.