Szolnoki Olaj KK - Albacomp SE 73-74 (20-27, 15-18, 17-18, 21-11)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Play-Off, Harmadik helyért - 2. mérkőzés

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1700 néző, vezette: Forrai, Földházi, Király.
OLAJKK: KELLEY 17/9, Cziczás 5/3, HOLLINS 25/3, SABALIAUSKAS 10/6, Jurkunas 6/3.
Csere: Molnár 5, Harazin 3, Góbi 2, Cseh Gy. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.
Albacomp: SIMON B. 16/6, BRADFORD 16/6, RADOVICS 16, Mc Clendon 4, BENCZE 20/3.
Csere: Hanga 2, Dávid G., Booser. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10-8, 8. p.: 20-21,14. p.: 23-28, 18. p.: 31-42, 24. p.: 46-52, 28. p.: 52-60, 34. p.: 60-65, 38. p.: 71-71.

A két győzelemig tartó párharc vége: 2-0 az Albacomp javára.

Sabaliauskas tripláival és Bencze dupláival indult a bronzcsata második felvonása. Utána is felváltva potyogtak a pontok, a negyed végén azonban Radovics és Bradford révén hét ponttal meglógott az Alba. A folytatásban négy percig mindössze egy mezőnykosár esett Hollins jóvoltából. Aztán az Albacomp kapta el a fonalat, Simon és Bradford szinte minden kísérlete sikerrel járt, míg az Olaj sokat hibázott.

A közönségen semmi sem múlott, hiszen végigénekelte az egész mérkőzést. A mieink főként azért kerültek tízpontos hátrányba az első félidőben, mert nyolc büntetőt elhibáztak és volt kilenc eladott labdájuk is.

A szünet után Molnár és Hollins révén 48-52-re zárkózott fel az Olaj. A kék-fehérek azonban Bencze remek centermunkájának köszönhetően ismét tíz pont fölé tornázták előnyüket. A záró játékrész 52-63-as állásról indult. Az Olaj mindent elkövetett, hogy befogja vetélytársát, pontról pontra csökkentette a hátrányát. A 37. percben 66-71-nél Radovics faultot, Peresztegi edző pedig technikait kapott reklamálásért. Egy perc múlva már 71-71, egyenlőt mutatott a tábla, sőt az utolsó fél percben Hollins zsákolásával győztesnek látszottak a szolnokiak, ám Simonnak még maradt ereje egy duplára, így a vendégek nyertek és szerezték meg a bronzérmet.

A közönség a lefújást követően a vereség ellenére is óriási ünneplésben részesítette a szolnoki legénységet.

Pór Péter: - Köszönjük a közönség biztatását, hiszen az évközi nehézségeink ellenére is olyan hangulatot teremtettek, mint egy éve a bajnoki döntőben.

Peresztegi Nagy Ákos: - Szomorú tél, vidám tavasz után bronzéremmel a nyakunkban mehetünk nyaralni.