MOL Szolnok - Debreceni Vadkakasok 85-68 (23-17, 23-16, 18-20, 21-15)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 n. V.: Hartyáni, Ádám J.
MOL SZOLNOK: Anzulovic 9/3, PAVLOVICS 29/18, VAISVILA 19/9, OROSZ 10, Trepák 10.
Csere: Stewart 8, Mérész Cs. Edző: Zoran Martic.
DEBRECEN: Fodor M. 4, Lee 11, GREEN 18, Gémes 3/3, BUKVA 18/3.
Csere: Ádám B., Boldizsár 2, Tóth G. 9/9, Lakatos 3. Edző: Ráthonyi Tamás.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 5-9, 8. p.: 13-13, 13. p.: 31-21, 18. p.: 38-28, 25. p.: 54-41, 35. p.: 72-58, 38. p.: 81-64.
Kipontozódott: Pavlovics a 39. p.

Mezőnybeli dobószázalék: 33/70 47%, ill. 26/69 38%.
Büntetők dobószázaléka: 9/12 75%, ill. 11/13 85%.
Lepattanók: 33, ill. 29.
Legtöbb lepattanó: Orosz 13, ill. Lee 9.
Legtöbb assziszt: Anzulovic 7, ill. Lee 7.
Legtöbb IBM-pont: Pavlovics 31, ill. Green 28.

Az alföldi csapatok csatájában az elmúlt években rendre szolnoki siker született, ám ebben az évadban a jól szereplő hajdúsági gárda tűnt az összecsapás esélyesének. A házigazdák azonban bizonyítani kívánták, hogy nem lehet őket leírni a bajnoki folytatásban.

Csaknem 3 percet kellett várni az első szolnoki pontokra, amely Orosz kapitális zsákolásából és a center javára megítélt büntetőből született meg, ezzel 3-6-ra alakult az állás. Tudniillik addig csak debreceni találatok estek, ezt követően a szolnokiak felvették a kesztyűt, Anzulovic és Vaisvila jól bontották meg a vendégek zónáját, passzaikból jól éltek a centerek. Ennek ellenére csak a 8. percben vette át a vezetést a Szolnok a rendkívül agilis Vaisvila révén. Az utóbb emlegetett litván játékos hasznos támadó játéka mellett jól semlegesítette a pontkirály Patrik Lee-t. A folytatásban nagyon rákapcsolt a hazai gárda, Pavlovics 10 pontot szórt a második negyedben, mivel társai sem voltak restek, pontosabban céloztak és védekezésben is jobban odarakták magukat, mint a szokottnál halványabb hajdúságiak. Erre bizonyságul, míg a hazaiak 50%-os, a vendégek csupán 33%-os mezőnymutatót produkáltak az első félidőben.

A térfélcsere után felváltva potyogtak a pontok, egy percig sem lehetett nyugodt a szolnoki legénység, hiszen vetélytársa, ha nem is játszott jól, de szívósan küzdött. A záró negyed 64-53-as állásról indult, mint ahogy várható volt, a Debrecen rohant, futott az eredmény után, ám a pontokat a molosok érték el, Pavlovics és Vaisvila tripla parádéjával.      Kiváló csapatvédekezéssel, olykor látványos támadójátékkal rukkoltak ki a piros-feketék, meglepő, de teljesen egyértelmű győzelmet arattak. A folytatás szerdán 18 órakor hazai pályán, a Kecskemét elleni Magyar Kupa negyeddöntő visszavágóján.

Zoran Martic: - Nagyon fontos meccs volt, győzelmünkkel biztosítottuk a legjobb 8-közé jutásunkat. Elégedett vagyok, mert támadásban és védekezésben egyaránt jól teljesítettünk.

Ráthonyi Tamás: - Gratulálok a Szolnoknak, ma jobbak voltak.