A harmadik negyedbeli jó játékukkal nyertek a szolnokiak

Szolnoki Főiskola Olaj KK - Újbuda TC 84-76 (22-23, 15-15, 26-15, 21-23)
Férfi kosárlabda, NB I. "B", Alapszakasz, 3. forduló

Főiskola-csarnok, 200 n. V.: Rácz, Hanga.
SZOLNOK: SZABÓ P. 15/15, GAÁL 16, Tóth V., Cseh 12. KOVÁCS D. 18.
Csere: VÁRADI 16/9, Nagy B. 5/3, Márkus 2. Sonyák. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 8-15,15. p.: 28-31, 25. p.: 45-46, 28. p.: 55-51, 34. p.: 68-67, 38. p.: 79-73.

Az NB l/B harmadik fordulójában az egykoron szebb napokat látott MAFC utódcsapatát, az Újbudát fogadták a szolnokiak. Ismét szükség-játékvezetők dirigálták a meccset, ekkor még tartott a bírósztrájk. Bár a kecskeméti férfi felkészülési tornán Benczúr Tamástól Vétek Frigyesig bezárólag szorgalmasan fújták a sípot. Ügy tűnik, hogy a felkészülési találkozókra, vagyis a maszek melóra nem volt érvényes a sztrájk.

Az elején nagyon bekezdtek a vendégek, az első negyed végére azonban felzárkóztak Gaálék. A folytatásban egymás nyomában loholtak a felek. A harmadik negyed végén Váradi és Kovács kosaraival, tíz ponttal meglógtak a házigazdák, ám a záró felvonás elején a fővárosiak egy pontra faragták hátrányukat. Az utolsó öt perc már ismét a szolnokiaké volt, akik taktikus játékkal kicsikarták a fontos győzelmet.

Horváth Imre: - Egyenlő erők küzdelméből harmadik negyedben mutatott jó játékának köszönhetően a mi csapatunk került ki győztesen.