A tornagyőzelemért játszik csapatunk a házigazdák ellen

Szolnoki Olaj KK - Algéria 98-69 (20-26, 27-17, 27-15, 24-11)
Felkészülési mérkőzés

Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok, 100 n. V.: Porpáczi, Kisházi, Torzsa.
SZOLNOK: Coleman 16/12, Cziczás 12/6 , Wilson 11/3, Jurkunas 5/3, Koutsopolos 19/3.
Csere: Gaál 15/9, Cseh 5/3, Harazin 5, Szabó 4, Tóth 6/6, Szabó, Nagy, Mondzinger. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 13-8, 8. p.: 18-18, 15. p.: 30-31, 18. p.: 37-43, 25. p.: 61-54, 35. p.: 84-60.

A nyitó napon a mieink 94-65-re verték a Kassa csapatát. Ellenben Algéria vereséggel kezdett, bár a félidőben még 13 ponttal vezettek a Debrecen ellen, a végén mégis a házigazdák örülhettek 75-68-as sikerüknek.

Alaposan bekezdett az Olaj, Cziczás kettő, Coleman egy triplát szórt be az elején. Mellettük Jelic jól centerezett, így a negyedik percben már hét ponttal vezettek a szolnokiak. Az afrikai országból érkezett válogatott lelkesen és olykor jó játékkal fordított az ekkor sokat hibázó csapatunkkal szemben.

A második negyedben Cseh két óriási blokkal indított, majd Coleman visszaállt a pontgyártásra. Az amerikai játékosnak méltó társa volt a fiatal Gaál Róbert, aki tíz perc alatt 10 ponttal és négy gólpasszal vette ki részét a kosárgyártásból, miközben a Pór-Horváth edződuó mindegyik játékosát pályára küldte.

A fordulás után Wilson találataival szökött az Olaj, az algír edzőnél pedig elszakadt a cérna: hol arabul, hol franciául perlekedett honosított litvánjaival. Ha már a perlekedésnél tartunk, Pór edző is jó párszor kiosztotta az amúgy a bajnoki mérkőzéseken sztrájkoló bírótriót.

A záró negyedben már csak a különbség volt kérdéses, a végén magabiztos 29 pontos Olaj-győzelem született. Folytatás szombaton este hat órakor a házigazdák csapata ellen lesz.